نحوه رفع «Parse Error: Syntax Error, Unexpected» در وردپرس

اگر تا به حال یک افزونه را به‌روزرسانی کرده‌اید یا کدی را در وب‌سایت وردپرس خود جای‌گذاری کرده‌اید، احتمالاً مشکلی را مشاهده کرده‌اید که خطای نحوی خطای تجزیه در پیام وردپرس به‌طور غیرمنتظره به پایان رسیده است. این یک خطای رایج است زیرا فقط یک کاراکتر برای ایجاد آن لازم است. در این مقاله، علت […]

اگر تا به حال یک افزونه را به‌روزرسانی کرده‌اید یا کدی را در وب‌سایت وردپرس خود جای‌گذاری کرده‌اید، احتمالاً مشکلی را مشاهده کرده‌اید که خطای نحوی خطای تجزیه در پیام وردپرس به‌طور غیرمنتظره به پایان رسیده است. این یک خطای رایج است زیرا فقط یک کاراکتر برای ایجاد آن لازم است. در این مقاله، علت این خطا را بررسی خواهیم کرد و نحوه رفع آن را خواهیم دید.

 

Parse Error: Syntax Error, Unexpected در وردپرس به چه معناست؟

خطای نحوی تجزیه خطای پایان غیرمنتظره در وردپرس می تواند ساده ترین خطا باشد و همچنان مشکل بزرگی ایجاد کند.

خطا دارای دو بخش است:

Syntax Error – این خطا به دلیل یک خطا در ساختار PHP زمانی که یک کاراکتر گم شده یا اضافه شده است که نباید وجود داشته باشد ایجاد می شود.

Unexpected – این به این معنی است که کد یک کاراکتر را از دست داده است و PHP بدون یافتن آنچه به دنبال آن است به انتهای فایل می رسد. این خطا شامل اطلاعاتی در انتها می شود که توضیح می دهد چه چیزی غیرمنتظره دیده است.

اگر Parse Error: Syntax Error, Unexpected را در وردپرس مشاهده کردید، فقط به این معنی است که وردپرس تشخیص داده است که چیزی در کد گم شده یا اضافه شده است. این می تواند چیزی به سادگی یک کاما، نیم فاصله، یک پرانتز بسته یا یک پرانتز بیش از حد باشد.

سینتکس گم شده می‌تواند در کدی باشد که نوشته‌اید یا در وب‌سایت خود جای‌گذاری کرده‌اید، یا درون تم یا افزونه‌ای که نصب یا به‌روزرسانی کرده‌اید.

خوشبختانه، پیدا کردن و تعمیر آن چندان دشوار نیست. با این حال، باید بدانید که کد چگونه کار می کند و چگونه آن را ویرایش کنید.

 

نحوه حل خطای Parse Error: Syntax Error, Unexpected در وردپرس

 

Parse Error: Syntax Error, Unexpected

 

خطای واقعی تجزیه و تحلیل نحوی خطای پایان غیرمنتظره در وردپرس بسته به اینکه چه چیزی باعث این خطا شده است، پایان متفاوتی خواهد داشت.

مثالها عبارتند از:

1) syntax error، پایان غیرمنتظره فایل
2) syntax error، نشانه غیرمنتظره
3) syntax error، متغیر غیرمنتظره
4) syntax error، شناسه غیرمنتظره

پیام خطا معمولاً نشانه، متغیر، شناسه و غیره خاصی را که دوست ندارد شناسایی می کند. در حین حرکت چند نمونه از این را خواهیم دید.

 

آزمایش خطای تجزیه خطای نحوی پایان غیرمنتظره در وردپرس

قبل از آزمایش هر چیزی، همیشه ایده خوبی است که یک سایت استیجینگ ایجاد کنید یا از یک افزونه پشتیبان برای ایجاد و دانلود یک نسخه پشتیبان از سایت خود استفاده کنید (فقط در مورد). در واقع، اگر یک نسخه پشتیبان اخیر دارید، ممکن است سعی کنید آن را بازیابی کنید و ببینید که آیا با این کار از خطا خلاص می شوید. در غیر این صورت، در صورتی که چیز دیگری در طول آزمایش خراب شود، همچنان می خواهید یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

وردپرس پیشرفت های زیادی در نحوه مدیریت کد ایجاد کرده است. اکنون، به جای اجرای کد بد و از بین بردن وب سایت شما، اگر نسخه قبلی کد اجرا شده را داشته باشد، سعی می کند در هنگام نمایش سایت به بازدیدکنندگان از آن کد استفاده کند.

این کار باعث می شود که سایت شما خطا را به بازدیدکنندگان نمایش ندهد و از قفل شدن شما جلوگیری می کند. هنوز ممکن است سایت شما از کار بیفتد و شما را قفل کند، اما اکنون دشوارتر است.

همچنین، ویرایشگرهای کد اکنون نشانه گذاری را نشان می دهند، بنابراین شناسایی متغیرها و سایر عناصر کد آسان است. این امر آزمایش کد در افزونه و ویرایشگرهای کد تم در وردپرس را آسان‌تر می‌کند.

متأسفانه وردپرس همیشه پیام واضحی به شما نمی دهد. گاهی اوقات هیچ پیامی وجود ندارد، محتوا گم شده است یا فقط وب سایت را نشان نمی دهد. همه اینها را می توان برطرف کرد، اما ممکن است کمی بیشتر به عیب یابی نیاز داشته باشند.

بیایید به چند نمونه نگاه کنیم. ما با چیزی آسان شروع خواهیم کرد.

ویرایش کد پلاگین

ویرایش کد پلاگین

 

ابتدا با کاری که آخرش انجام دادید شروع کنید. در این مثال، من کد را در یک فایل افزونه ویرایش کرده ام. فایل به آخرین کد خوب شناخته شده برگردانده شد، بنابراین تغییرات من کار نمی کند. به خطا نگاه کن به شما می گوید چه چیزی باعث کد خطا و خط کد با خطا می شود.

در این مثال، وردپرس یک براکت غیرمنتظره را زمانی می بیند که انتظار دیدن نیم دونقطه را دارد.

این یکی ساده است. ابتدا به خط بالای آن نگاه کنید. ما کلمه شکست را می بینیم که مورد 4 را به پایان می رساند. ما خوش شانس هستیم که موارد دیگری را برای مقایسه با آنها داریم. بالاتر از آن مورد 3 است که آن نیز با شکست به پایان می رسد، اما این یکی دارای یک نیم فاصله بسته می شود.

 

ویرایش کد پلاگین 1

 

در مرحله بعد کدی که باعث خطا شده را ویرایش کنید.

 

ویرایش کد پلاگین 2

 

در اینجا یک مثال دیگر در همان فایل افزونه وجود دارد. این یکی خطای خط 488 را نشان می دهد. با این حال، آن خط کد صحیح است. هرچند به من سرنخی می دهد. این را به عنوان یک متغیر غیرمنتظره شناسایی می کند.

 

ویرایش کد پلاگین 3

 

اگر به کد بالای 488 نگاه کنیم، می بینیم که یک براکت بسته را از دست داده است. این باعث می شود وردپرس خط بعدی را اشتباه ببیند.

 

به سادگی براکت بسته را اضافه کنید و فایل را به روز کنید. اکنون کد به درستی کار می کند.

این مشکلات ساده بودند، اما بیشتر مواقعی که در وردپرس یک خطای نحوی خطای تجزیه را می‌بینید که پایان غیرمنتظره‌ای دارد، دقیقاً مانند این مثال‌ها است.

رفع خطای تجزیه هنگامی که نمی توانید خطا را پیدا کنید

اگر خطای تجزیه برای شما نمایش داده نمی‌شود یا مطمئن نیستید از کجا می‌آید، دو راه برای یافتن خطای تجزیه وجود دارد. در اینجا نگاهی به هر دو روش است. حالت اشکال زدایی

اولین قدم فعال کردن گزارش خطای وردپرس است. با استفاده از FTP یا cPanel به فایل wp-config خود بروید. یک خط کد را جستجو کنید که به شکل زیر است:

 

 

define( 'WP_DEBUG', false );

اگر این کد را دارید، false را به true تغییر دهید.

اگر این خط کد را ندارید، به دنبال خطی بگردید که می گوید:

«Stop editing! Happy blogging» و این کد را قرار دهید:

 

	
define( 'WP_DEBUG', true );

وب سایت را بارگیری کنید. این خطا را نمایش می دهد و اکنون جایی برای شروع عیب یابی دارید.

افزونه اشکال زدایی

 

افزونه اشکال زدایی

 

Query Monitor یکی از محبوب ترین افزونه وردپرس برای اشکال زدایی است. این ابزارها را فراهم می کند که می توانید از قسمت جلو و باطن از نوار منوی بالا و به عنوان یک پوشش به آنها دسترسی داشته باشید.

 

Query Monitor

 

این کار چندین ابزار اشکال زدایی از جمله گزارش خطا را فعال می کند که در آن می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید. رفع خطای تجزیه در صورت قفل شدن از وردپرس

 

اشکال زدایی

 

اگر دسترسی به داشبورد مدیریت قفل شده‌اید، باید تغییرات خود را به روش دیگری انجام دهید. شما باید فایل را از سروری که حاوی خطا است دانلود کنید و آن را در یک ویرایشگر کد باز کنید تا ویرایش های خود را انجام دهید.

در مورد من، من در حال ایجاد تغییراتی در فایل functions.php برای تم بیست و بیست و یک بودم. من یک خطا در سینتکس انجام دادم و سایتم خراب شد. تنها چیزی که نشان می دهد این خطا است که کمکی نمی کند.

 

Fixing-the-Parse-Error

بهترین گزینه استفاده از FTP یا cPanel هاست خود است. من برای این مثال از cPanel استفاده خواهم کرد، اما روند یکسان است. ابتدا File Manager را در سی پنل باز کنید.

 

cPanel

 

سپس، پوشه وب‌سایتی را که روی آن کار می‌کنید باز کنید. اگر سایت اصلی باشد، ممکن است یک نماد کره را ببینید. در غیر این صورت، پوشه ای را با نام وب سایت باز کنید.

 

cPanel 1

 

به پوشه wp-content بروید.

 

cPanel 2

 

به پوشه ای با موضوع یا قالب ای که می خواهید ویرایش کنید بروید. در این مورد، من در حال ویرایش یک موضوع هستم.

 

cPanel 3

 

پوشه تم یا افزونه را انتخاب کنید. من در حال انتخاب پوشه برای تم بیست و بیست و یک هستم.

 

cPanel 4

 

در مرحله بعد، به فایلی که در حال ویرایش آن بودید، هنگام بروز مشکل بروید. در حال ویرایش فایل functions.php بودم. یا فایل را دانلود کنید تا به صورت آفلاین کار کند یا فایل را ویرایش کنید. توصیه می کنم قبل از ایجاد تغییرات، یک نسخه پشتیبان دانلود کنید.

 

cPanel 5

 

ویرایشگر کد شما ممکن است اطلاعاتی در مورد خطا ارائه دهد. در مورد من، نشان می‌دهد که در خط 29 منتظر پرانتز است. در واقع، یک براکت در خط 17 از دست داده است، که باعث می‌شود ویرایشگر فکر کند که به پرانتز نیاز دارد.

 

cPanel 6

 

 

با افزودن براکت، خطا حذف می شود. اکنون می توانم فایل جدید خود را برای جایگزینی فایل فعلی آپلود کنم یا اگر از ویرایشگر آنلاین استفاده می کنم، آن را ذخیره کنم.

 

syntax error

 

وب سایت من در حال حاضر به طور معمول کار می کند.

بازیابی فایل قبلی

 

بازیابی فایل قبلی

 

اگر مطمئن نیستید که چه چیزی در کد تغییر کرده است و می‌خواهید فایل قبلی را که می‌دانید کار می‌کند بازیابی کنید، به فایل در FTP یا cPanel بروید.

گاهی اوقات وردپرس به شما نمی گوید که مشکل از کجاست. در این صورت، می توانید نام پوشه ها را یکی یکی تغییر دهید تا ببینید آیا مشکل برطرف می شود یا خیر. با پلاگین های خود شروع کنید.

اگر می دانید مشکل از کجاست، می توانید یک فایل جایگزین آپلود کنید. برای یک افزونه یا تم در مخزن وردپرس، می‌توانید پوشه را حذف کرده و مجدداً نصب کنید.

اگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید تم یا افزونه را از مخزن وردپرس (یا جایی که آن را از آن تهیه کرده‌اید) دانلود کنید، فایل را از حالت فشرده خارج کنید و فقط فایل مورد نیاز خود را جایگزین کنید. این به طور مشابه با نحوه جایگزینی وردپرس در بخش بعدی کار می کند. یک کپی تمیز از وردپرس آپلود کنید

 

Upload a Clean Copy of WordPress

 

 

اگر مشکل از هسته وردپرس است، می توانید نسخه جدیدی از وردپرس را بدون حذف فایل های خود آپلود کنید. یک نسخه جدید از وردپرس را دانلود کرده و آن را از حالت فشرده خارج کنید.

 

Upload a Clean Copy of WordPress

 

سپس پوشه wp-content و فایلی به نام wp-config-sample.php را حذف کنید.

 

Upload a Clean Copy of WordPress 3

 

سپس فایل های وردپرس را از پوشه زیپ نشده در پوشه ریشه وردپرس خود آپلود کنید. با این کار همه فایل ها به جز دو فایلی که حذف کرده اید، بازنویسی می شود. سایت شما باید اکنون کار کند. پایان دادن به افکار در مورد خطای تجزیه خطای نحوی پایان غیرمنتظره در وردپرس

خطای تجزیه و تحلیل نحوی خطای پایان غیرمنتظره در وردپرس یک خطای رایج برای هر کسی است که کد را مدیریت می کند. رفع آن دشوار نیست، اما گاهی اوقات ممکن است ردیابی آن زمان ببرد. مراحل ساده هستند:

  • اگر کد اضافه کرده اید، از آنجا شروع کنید.
  • اگر افزونه یا طرح زمینه ای نصب کرده اید، آن را غیرفعال کنید.
  • وقتی مشکل را پیدا نکردید، فایل های مشکوک را جایگزین کنید.
  • وقتی همه چیز شکست خورد، یک نسخه پشتیبان را بازیابی کنید.

دنبال کردن چند مرحله عیب‌یابی به شما کمک می‌کند تا سایت شما به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *