2 راه ساده برای تغییر نام کاربری وردپرس

هنگامی که برای اولین بار سایت وردپرس خود را راه اندازی کردید، یک نام کاربری و رمز عبور برای ورود ایجاد کردید. با این حال، در برخی مواقع ممکن است نیاز داشته باشید که آنها را تغییر دهید. ما در گذشته درباره نحوه انتخاب رمز عبور جدید بحث کرده ایم – اما چگونه نام کاربری […]

هنگامی که برای اولین بار سایت وردپرس خود را راه اندازی کردید، یک نام کاربری و رمز عبور برای ورود ایجاد کردید. با این حال، در برخی مواقع ممکن است نیاز داشته باشید که آنها را تغییر دهید. ما در گذشته درباره نحوه انتخاب رمز عبور جدید بحث کرده ایم – اما چگونه نام کاربری وردپرس را تغییر می دهید؟

حتی اگر نمی توانید وارد سایت خود شوید و نام جدیدی برای حساب خود انتخاب کنید، چند راه حل آسان وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید نام کاربری خود را به صورت دستی تنها در چند دقیقه تغییر دهید. برای آسان‌تر کردن فرآیند، می‌توانید افزونه‌ای مانند Easy Username Updater را نصب کنید.

در این پست توضیح خواهیم داد که چرا ممکن است بخواهید نام کاربری وردپرس را تغییر دهید. سپس، ما دو روش برای انجام این کار را به شما نشان خواهیم داد.

چرا می خواهید نام کاربری وردپرس خود را تغییر دهید؟

قبل از اینکه نحوه تغییر نام کاربری خود را به شما آموزش دهیم، باید در نظر بگیرید که چرا ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید. دلایل مختلفی وجود دارد، اما در اینجا به چند مورد از رایج ترین آنها اشاره می کنیم:

  • شما به یک نام کاربری امن تر نیاز دارید. این به ویژه اگر در ابتدا با انتخاب پیش‌فرض مدیر انتخاب شده باشید، بسیار مهم است، زیرا حدس زدن این نام برای هکرها بسیار آسان است.
  • شما می خواهید حساب مدیریت خود را به کاربر دیگری تحویل دهید.
  • شما می خواهید نام کاربری انتخاب کنید که با سبک و/یا برند سایت شما سازگارتر باشد.

فرآیند تغییر نام کاربری شما سخت نیست. با این حال، مهم است که نام جدید خود را با دقت انتخاب کنید.

نحوه تغییر نام کاربری وردپرس (دو روش ساده)

دو راه اصلی برای تغییر نام کاربری وردپرس وجود دارد. شما می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید یا یک افزونه برای ساده کردن فرآیند نصب کنید. هر دو روش موثر هستند و انتخاب شما تا حد زیادی به ترجیحات شخصی بستگی دارد. توصیه می کنیم هر گزینه را بخوانید، سپس گزینه ای را که می خواهید امتحان کنید انتخاب کنید.

با این حال، ابتدا باید مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان اخیر از سایت خود دارید. پس از همه، شما تغییراتی را در حساب کاربری مدیر خود ایجاد خواهید کرد و نمی خواهید به طور تصادفی خود را از سایت خود قفل کنید. با وجود یک نسخه پشتیبان، می‌توانید بدون نگرانی ادامه دهید.

1. نام کاربری خود را به صورت دستی تغییر دهید

از آنجایی که وردپرس راه ساده ای برای تغییر نام حساب مدیریت شما ارائه نمی دهد، باید از یک راه حل کوتاه برای انجام کار استفاده کنید. به طور خلاصه، کاری که شما انجام خواهید داد این است که یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید، تمام محتوای موجود خود را به آن منتقل کنید و سپس حساب قدیمی را حذف کنید.

ابتدا به قسمت Users > Add New در داشبورد وردپرس خود بروید:

 

نام کاربری خود را به صورت دستی تغییر دهید

 

در اینجا، می توانید حساب جدید خود را ایجاد کنید. یک نام کاربری وارد کنید و بقیه اطلاعات را پر کنید. فراموش نکنید که یک رمز عبور قوی انتخاب کنید (بهترین شرط شما این است که یکی از رمزهای عبور ایجاد شده خودکار وردپرس را انتخاب کنید) و نقش حساب را روی Administrator تنظیم کنید.

همچنین باید از آدرس ایمیل متفاوتی نسبت به آنچه برای حساب فعلی خود استفاده می کنید استفاده کنید (نگران نباشید – همیشه می توانید پس از تکمیل فرآیند به آدرس ایمیل اصلی خود برگردید).

وقتی کارتان تمام شد، روی افزودن کاربر جدید کلیک کنید.

در مرحله بعد، باید از سایت وردپرس خود خارج شوید و با استفاده از حساب جدید خود دوباره وارد شوید. دوباره به تب Users بروید و به دنبال اکانت مدیریت قدیمی خود بگردید. بر روی Delete در زیر نام کاربری حساب قدیمی خود کلیک کنید:

 

نام کاربری خود را به صورت دستی تغییر دهید 2

 

پیامی خواهید دید که از شما می پرسد با محتوای حساب چه کاری انجام دهید. گزینه ای با عنوان Attribute all content to: را انتخاب کنید و نام کاربری جدید خود را در منوی کشویی انتخاب کنید:

 

نام کاربری خود را به صورت دستی تغییر دهید 3

 

با این کار مالکیت تمام صفحات، پست ها و غیره شما از حساب قدیمی به حساب جدید منتقل می شود. سپس بر روی تایید حذف کلیک کنید.

خودشه! حساب قدیمی شما حذف خواهد شد و حساب جدید شما با نام کاربری به روز شده خود آماده کار خواهد بود. با این حال، ممکن است بخواهید در اطراف بمانید و ببینید که این فرآیند با استفاده از یک افزونه نیز چگونه به نظر می رسد.

2. از یک پلاگین برای ساده کردن فرآیند استفاده کنید

 

افزونه تغییر نام کاربری وردپرس

راه دیگری برای تغییر نام کاربری وردپرس وجود دارد – نصب افزونه ای که برای این منظور طراحی شده است. این روش می تواند ساده تر باشد و شامل ایجاد یک حساب کاربری جدید نیست. به علاوه، می‌توانید آدرس ایمیل خود را حفظ کنید.

در حالی که چند افزونه وردپرس وجود دارد که می تواند به شما کمک کند، Easy Username Updater انتخاب پیشنهادی ما است. این سبک وزن، به خوبی بررسی شده و استفاده از آن بسیار ساده است. پس از نصب و فعال سازی افزونه، می توانید گزینه های آن را در قسمت Users > Username Updater تغییر دهید:

 

افزونه تغییر نام کاربری وردپرس 2

 

برای تغییر نام کاربری وردپرس، باید Update را برای کاربر خاصی که می خواهید ویرایش کنید فشار دهید. در مرحله بعد، نام کاربری جدید خود را بنویسید و انتخاب کنید که آیا می خواهید یک اعلان ایمیل در مورد تغییرات ایجاد شده ارسال کنید. سپس Update Username را فشار دهید و تمام شد، شما آماده هستید.

 

افزونه تغییر نام کاربری وردپرس 3

 

با این کار نام کاربری به صورت خودکار تغییر می کند. می‌توانید این کار را برای هر تعداد حساب انجام دهید و در صورت تمایل دوباره برگردید و نام را تغییر دهید. این روش انتخاب یک نام کاربری جدید را برای هر حسابی تا حد امکان ساده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *