خطای Cloudflare 521

آیا با خطای Cloudflare 521 برخورد کرده اید؟ 521 یک خطای رایج Cloudflare است و معمولاً زمانی که Cloudflare با سرور سایت ارتباط برقرار نمی کند، در یک وب سایت وردپرس ظاهر می شود. این ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که سرور میزبان سایت شما از کار افتاده است یا آدرس های IP […]

آیا با خطای Cloudflare 521 برخورد کرده اید؟

521 یک خطای رایج Cloudflare است و معمولاً زمانی که Cloudflare با سرور سایت ارتباط برقرار نمی کند، در یک وب سایت وردپرس ظاهر می شود. این ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که سرور میزبان سایت شما از کار افتاده است یا آدرس های IP Cloudflare را مسدود کرده است. دلایل دیگری مانند پیکربندی نادرست یا مشکلات نرم افزاری نیز ممکن است رخ دهد.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطا را حذف کرده و وب سایت خود را در کمترین زمان راه اندازی و راه اندازی کنید. اما قبل از پیاده‌سازی راه‌حل‌ها، بیایید به بررسی علل خطای Cloudflare 521 بپردازیم.

 

چه چیزی باعث خطای Cloudflare 521 می شود؟

برای درک علل، ابتدا باید تصویر واضحی از نحوه عملکرد CDN Cloudflare داشته باشید.

 

چه چیزی باعث خطای Cloudflare 521 می شود؟

 

یکی از وظایف اصلی Cloudflare بهبود عملکرد یک وب سایت است.

برای این منظور، محتوای ثابت را از شبکه جهانی سرورهای خود ذخیره و ارائه می‌کند که به کاهش بار روی سرور وب و افزایش سرعت سایت در این فرآیند کمک می‌کند.

همانطور که می توانید تصور کنید، CDN باید در طول فرآیند کش کردن با سرور وب سایت شما ارتباط برقرار کند (اگرچه چنین اتصالاتی تنها به فرآیند کش محدود نمی شود).

در حین ایجاد چنین اتصالاتی، Cloudflare ممکن است با مشکلاتی مانند از کار افتادن سرور میزبان سایت یا مسدود شدن CDN از دسترسی به سایت مواجه شود زیرا به عنوان یک تهدید امنیتی در نظر گرفته می شود.

چرا سرور هاست سایت شما خراب است؟

وب سرور سایت شما ممکن است به دلایلی مانند خرابی سخت افزار، مشکلات نرم افزاری، تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده، نقض های امنیتی و پیکربندی نادرست، از جمله موارد دیگر، از کار بیفتد. اطلاعات بیشتر در مورد این را در بخش “چگونه رفع کنیم”.

 

چرا Cloudflare به عنوان یک تهدید امنیتی دیده می شود؟

علاوه بر بهبود سرعت سایت، Cloudflare مسئولیت بهبود امنیت سایت شما را نیز بر عهده دارد.

برای محافظت از یک وب سایت وردپرس در برابر تهدیدات امنیتی، CDN تمام درخواست های دریافتی را بررسی می کند و ترافیک مخرب را از دسترسی به سایت شما شناسایی و مسدود می کند.

از آنجایی که تمام ترافیک شما قبل از رسیدن به سرور میزبان شما از طریق شبکه Cloudflare عبور می کند، CDN می تواند به عنوان مخفی کننده منشاء واقعی ترافیک سایت شما در نظر گرفته شود.

این رفتار مشکوک است و باعث می‌شود که بسیاری از سرورهای میزبان و همچنین برخی از افزونه‌های امنیتی از دسترسی Cloudflare به وب‌سایت شما جلوگیری کنند و باعث می‌شود CDN خطای 521 را راه‌اندازی کند.

اکنون که علت واقعی خطای Cloudflare 521 را می‌دانید، بیایید مراحلی را که باید برای حذف آن از سایت وردپرس خود انجام دهید، بررسی کنیم. 🤿

چگونه خطای Cloudflare 521 را در وب سایت وردپرس برطرف کنیم؟

برای حذف خطای Cloudflare 521 از وب سایت وردپرس خود، باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • بررسی کنید که آیا وب سرور شما خراب است یا خیر
  • تنظیمات رمزگذاری را بررسی کنید
  • محدوده IP Cloudflare لیست سفید
  • اطمینان حاصل کنید که Cloudflare می تواند به پورت 443 متصل شود

لازم نیست تمام مراحل را یکجا پیاده کنید. یکی یکی پیاده سازی کنید و سپس بررسی کنید که آیا خطا از وب سایت شما حذف شده است یا خیر.
مهم: کش را پاک کنید و سایت را بررسی کنید

در بخش قبلی، به نحوه استفاده از کش توسط Cloudflare برای ارائه محتوای ثابت به بازدیدکنندگان به عنوان راهی برای کاهش سرعت بارگذاری وب سایت شما اشاره کردیم.

مانند CDN، مرورگرها نیز از کش برای بارگذاری سریعتر صفحات وب استفاده می کنند.

مشکل این است که مرورگرها می توانند سایت را در صورت نمایش پیام های خطا در حافظه پنهان نگه دارند. آنها ممکن است به نمایش آن صفحه ذخیره شده ادامه دهند حتی زمانی که خطا از سایت حذف شده باشد.

توصیه می کنیم کش مرورگر خود را حذف کنید و مطمئن شوید که حافظه پنهان خطای 521 Cloudflare یک نقص موقتی نیست.

 

1. بررسی کنید که آیا وب سرور شما خراب است یا خیر

ساده‌ترین روش تأیید این است که با تیم پشتیبانی ارائه‌دهنده میزبانی خود در یک چت زنده وارد شوید و اطلاعاتی در مورد قطعی سرور وب جستجو کنید.

اگر چت زنده یک گزینه نیست، پس چند راه دیگر وجود دارد تا بفهمید سرور وب شما از کار افتاده است یا خیر.

هنگامی که سرورهای وب تحت تعمیرات برنامه ریزی شده یا قطعی قرار می گیرند، ایمیل هایی را ارسال می کنند که مشتریان را در مورد آن آگاه می کند. توصیه می کنیم ایمیل خود را بررسی کنید و به دنبال پیام هایی از ارائه دهنده هاست خود باشید.

 

1. بررسی کنید که آیا وب سرور شما خراب است یا خیر

از طرف دیگر، می‌توانید از ابزارهایی مانند «down for all or just me» و «در حال حاضر خراب است»، «down detector» برای بررسی آفلاین بودن سرور میزبان خود استفاده کنید. همچنین یک ابزار نظارت بر وب سایت مانند UptimeRobot وجود دارد.

برخی از ارائه دهندگان میزبانی به روز رسانی در مورد قطعی سرور را در یک صفحه وضعیت اختصاصی ارسال می کنند. شاید بخواهید به دنبال آن باشید. همچنین، کنترل رسانه های اجتماعی ارائه دهنده هاست خود را برای هرگونه خبری در مورد قطعی سرور بررسی کنید.

اگر سرور هاست شما از کار افتاده است، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید جز اینکه از ارائه دهنده هاست خود بخواهید آن را با سرعتی که می توانند راه اندازی و راه اندازی کنند.

اما اگر سرور میزبان شما باعث خطای Cloudflare 521 نمی شود، راه حل بعدی را ادامه دهید.

 

2. لیست سفید محدوده IP Cloudflare

از آنجایی که سرورهای میزبان و افزونه‌های امنیتی برای مسدود کردن آدرس‌های IP Cloudflare شناخته شده‌اند، قرار دادن محدوده IP Cloudflare در لیست سفید می‌تواند به حذف خطای 521 از سایت وردپرس شما کمک کند.

اگر ترجیح می‌دهید به صورت دستی در لیست سفید قرار دهید، راهنمای جداگانه‌ای برای قرار دادن لیست سفید برای آن داریم. این شامل رفتن به باطن سایت شما و افزودن یک قطعه کد به همراه محدوده IP Cloudflare به یک فایل مهم وردپرس است. نیازی به گفتن نیست که این یک تجارت خطرناک است! بنابراین اگر به روش دستی می روید، فقط مطمئن شوید که از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

یکی دیگر از راه‌های قرار دادن در لیست سفید به صورت دستی، استفاده از یک افزونه امنیتی است که گزینه‌ای برای قرار دادن آدرس‌های IP در لیست سفید ارائه می‌دهد.

به عنوان مثال، پلاگین امنیتی MalCare هر آدرس IP مسدود شده توسط فایروال خود را ضبط می کند و راهی آسان برای لیست سفید آن آدرس های IP ارائه می دهد. اما باید مطمئن شوید که موارد صحیح را در لیست سفید قرار داده اید. اگر مطمئن نیستید که کدام آدرس IP را در لیست سفید قرار دهید، بهتر است از ارائه دهنده هاست خود کمک بگیرید.

 

2. لیست سفید محدوده IP Cloudflare

 

3. حالت رمزگذاری مناسب Cloudflare را انتخاب کنید

Cloudflare از حالت‌های رمزگذاری برای برقراری ارتباط امن بین CDN و وب سرور شما استفاده می‌کند. CDN دارای سه حالت رمزگذاری است: انعطاف پذیر، کامل و کامل (سخت).

حالت های کامل امن ترین و محبوب ترین حالت های رمزگذاری هستند. اما برای استفاده از آنها، باید یک گواهی مبدأ Cloudflare در وب سایت خود نصب کرده باشید.

استفاده از حالت های کامل بدون نصب گواهینامه Cloudflare باعث ایجاد خطای 521 می شود.

برای حذف خطای 521 از وب سایت خود، می توانید گواهی Cloudflare را نصب کنید یا استفاده از حالت کامل را متوقف کنید و به گزینه انعطاف پذیر بروید.

برای تغییر به حالت انعطاف پذیر Cloudflare، باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • داشبورد Cloudflare خود را باز کنید
  • به SSL/TLS بروید
  • انعطاف پذیر را انتخاب کنید

 

3. حالت رمزگذاری مناسب Cloudflare را انتخاب کنید

 

4. از ارائه دهنده هاست یا پشتیبانی Cloudflare کمک بگیرید

هیچ کدام از راه حل ها جواب نداد؟ سپس درخواست کمک از ارائه دهنده هاست خود یا تیم پشتیبانی Cloudflare تنها گزینه باقی مانده است. مطمئن شوید که تمام مراحلی که قبلا برای حذف خطا از وب سایت خود انجام داده اید را به آنها بگویید. آنها باید بتوانند در کوتاه ترین زمان به راه اندازی وب سایت شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *