نحوه ایجاد یک صفحه تمام عرض در وردپرس

آیا نیاز به ایجاد یک صفحه با عرض کامل در وردپرس دارید؟ یعنی صفحه ای که در آن محتوا تمام عرض سایت شما را اشغال می کند و هیچ نوار کناری وجود ندارد که مانع شود؟ متأسفانه، همه قالب‌های وردپرس دارای قالب‌های پهنای کامل خود نیستند، به همین دلیل است که شما این پست را […]

آیا نیاز به ایجاد یک صفحه با عرض کامل در وردپرس دارید؟

یعنی صفحه ای که در آن محتوا تمام عرض سایت شما را اشغال می کند و هیچ نوار کناری وجود ندارد که مانع شود؟

متأسفانه، همه قالب‌های وردپرس دارای قالب‌های پهنای کامل خود نیستند، به همین دلیل است که شما این پست را می‌خوانید.

هر چند نگران نباشید. ما قصد داریم به اشتراک بگذاریم که چگونه می توانید از یک افزونه 100٪ رایگان برای اضافه کردن یک طرح بندی با عرض کامل به هر موضوع وردپرس استفاده کنید – بدون نیاز به دانش فنی.

 

چرا برخی از تم ها شامل قالب های صفحه تمام عرض نمی شوند

هر صفحه ای که بازدید می کنید دارای قالب متفاوتی است. برخی از آنها دارای پاورقی هستند، برخی دیگر دارای بخش های قهرمان عظیم، تعدادی از آنها دارای منوهای مخفی، و طرح های بی شمار دیگری هستند. با این حال، می‌توانیم اکثر طرح‌بندی‌های صفحه را به دو دسته تقسیم کنیم: با و بدون ستون‌های کناری.

الگوهای فقط نوار کناری به شما اجازه نمی دهند از شر آن عنصر خلاص شوید. اگرچه ستون‌های کناری در بسیاری از موارد می‌توانند مفید باشند، اما یک طراحی خاص ممکن است به آن نیاز نداشته باشد. به این ترتیب، شما اغلب احساس می کنید که گیر کرده اید (یا حداقل در انتخاب موضوع خود محدود شده اید.)

اکثر تم های مدرن به شما امکان می دهند از قالب های تمام عرض برای هر یک از صفحات خود استفاده کنید. با این حال، برخی از تم ها همان سطح انعطاف پذیری را ارائه نمی دهند. این می تواند یک معامله شکن باشد، اما تغییر مضامین اغلب بیش از حد دردسر است.

برای بررسی اینکه آیا تم شما قبلاً دارای یک قالب وردپرس با عرض کامل است، یک صفحه وردپرس ایجاد یا ویرایش کنید و کشویی قالب را در زیر ویژگی های صفحه در نوار کناری گسترش دهید. اگر طرح زمینه شما از قبل دارای یک قالب با عرض کامل است، می توانید از آن استفاده کنید.

برخی از تم ها، مانند طرح زمینه رایگان Neve، همچنین تنظیمات صفحه اضافی را برای کنترل عرض صفحه به شما می دهند:

 

Example-of-full-width-page-in-WordPress

 

اگر تم شما تنظیمات داخلی را برای کنترل عرض صفحه ارائه نمی دهد، به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه از یک افزونه رایگان وردپرس صفحه تمام عرض برای افزودن این ویژگی به هر تمی استفاده کنید.

نحوه ایجاد قالب با عرض کامل در وردپرس (دو روش)

استفاده از وردپرس به این معنی است که می توانید هر جنبه ای از تجربه و طراحی وب سایت خود را تغییر دهید و تم ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با رویکرد مناسب، می توانید قالب های تمام عرض را به هر موضوعی اضافه کنید.

 

1. از افزونه Fullwidth Templates استفاده کنید

جای تعجب نیست که افزونه ای وجود دارد که به شما کمک می کند قالب های تمام عرض را به موضوع خود اضافه کنید.

با استفاده از افزونه وردپرس رایگان Fullwidth Templates، می توانید یک طرح بندی بدون نوار کناری، عنوان صفحه و بخش نظرات برای هر یک از صفحات یا پست های خود تنظیم کنید.

 

Fullwidth Templates plugin

 

این افزونه شامل قالب های دیگر نیز می شود. یک الگوی “بدون نوار کناری” وجود دارد که هیچ عنصر دیگری را لمس نمی کند، و اگر می خواهید از ابتدا شروع کنید، یک گزینه خالی وجود دارد.

استفاده از این افزونه آسان است – به سادگی آن را نصب و فعال کنید، و گزینه های قالب جدید در قسمت ویژگی های صفحه نمایش داده می شوند که هر صفحه یا پستی را ویرایش می کنید:

 

Page Attributes

 

قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید و می توانید سفارشی سازی صفحه خود را شروع کنید.

برای به دست آوردن بهترین نتایج، توصیه می کنیم اگر در حال تغییر قالب صفحه هستید، طراحی خود را از ابتدا شروع کنید، زیرا این افزونه می تواند به شدت بر ظاهر صفحه موجود شما در این مورد تأثیر بگذارد.

اگر از یک افزونه صفحه ساز مانند Elementor استفاده می کنید، خوشحال خواهید شد که بدانید افزونه Fullwidth Templates به طور پیش فرض با آن سازگار است. علاوه بر این، این افزونه با بسیاری از محبوب‌ترین تم‌ها (حداقل در طول آزمایش‌های سریع ما) کار می‌کند، بنابراین بعید است که شما را دچار سردرد کند.

2. به صورت دستی یک قالب با عرض کامل به تم خود اضافه کنید

 

اگر با فایل‌های قالب کد و تم احساس راحتی نمی کنید، ما به شدت توصیه می‌کنیم از افزونه رایگان بالا استفاده کنید.

اگر نمی‌خواهید از یک افزونه استفاده کنید، می‌توانید یک فایل قالب جدید با عرض کامل برای هر تمی که استفاده می‌کنید به صورت دستی ایجاد کنید. این فرآیند ساده است، اما از شما می‌خواهد که فایل‌های موضوعی خود را سرهم کنید.

مثل همیشه، اگر می‌خواهید تغییرات عمده‌ای داشته باشید، هوشمندانه است که از یک تم کودک استفاده کنید و از وب‌سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. هنگامی که آماده شدید، در اینجا چه کاری باید انجام دهید:

 

  1. یک فایل قالب خالی در رایانه خود ایجاد کنید و آن را به عنوان full-width-template.php ذخیره کنید (به دنبال کد زیر این مراحل باشید).
  2. فایل page.php را در دایرکتوری تم فعال خود (public_html/wp-content/themes/) قرار دهید، که می توانید با استفاده از FTP به آن دسترسی داشته باشید.
  3. تمام محتویات فایل page.php را کپی کرده و بعد از هدر در full-width-template.php قرار دهید.
  4. به دنبال خط زیر در فایل full-width-template.php بگردید و آن را حذف کنید: <?php get_sidebar(); ?>.
  5. فایل full-width-template.php را در پوشه تم خود آپلود کنید.

تنها چیزی که از دست داده اید کد هدر full-width-template.php است که می توانید آن را در زیر کپی کنید:

 

 

<?php
/*
*
Template Name: Full-Width Template
*/
get_header(); ?>

به یاد داشته باشید، شما باید محتویات کامل فایل page.php را بعد از قسمت هدر قرار دهید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، قالب شما بدون هیچ مشکلی کار خواهد کرد.

اکنون می‌توانید الگوی صفحه تمام عرض جدید خود را از بخش ویژگی‌های صفحه در ویرایشگر انتخاب کنید، مانند سایر الگوها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *