نحوه استفاده از کدهای کوتاه در ابزارک های نوار کناری

ایجاد یک نوار کناری در وب سایت شما یک راه عالی برای نمایش عناصر در تمام صفحات وب شما است. کدهای کوتاه وردپرس می توانند شما را قادر به انجام این کار کنند. با این حال، اگر در CMS تازه کار هستید، ممکن است ندانید که چگونه از کدهای کوتاه در ابزارک های نوار کناری […]

ایجاد یک نوار کناری در وب سایت شما یک راه عالی برای نمایش عناصر در تمام صفحات وب شما است. کدهای کوتاه وردپرس می توانند شما را قادر به انجام این کار کنند. با این حال، اگر در CMS تازه کار هستید، ممکن است ندانید که چگونه از کدهای کوتاه در ابزارک های نوار کناری استفاده کنید.

خبر خوب این است که فرآیند ⚙️ نسبتاً ساده است. علاوه بر این، می‌توانید از میان چند رویکرد مختلف بر اساس تنظیمات سایت و ترجیحات شخصی خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید از ویرایشگر سایت استفاده کنید یا به سادگی کد کوتاه را در تمام ویجت های خود فعال کنید.

در این پست به طور خلاصه کدهای کوتاه وردپرس را به شما معرفی می کنیم. سپس، در مورد اینکه چرا ممکن است بخواهید از آنها در ویجت های نوار کناری استفاده کنید، بحث خواهیم کرد. در نهایت، سه روش برای استفاده از کدهای کوتاه در ابزارک های نوار کناری به اشتراک می گذاریم.

 

معرفی مختصر کدهای کوتاه وردپرس

اول از همه، اگر در وردپرس تازه کار هستید، ممکن است تعجب کنید که کدهای کوتاه چیست. به طور خلاصه، کدهای کوتاه وردپرس، بیت‌های کوچکی از کد هستند که با براکت‌هایی مانند [این مورد] نشان داده می‌شوند. آنها از زمان وردپرس نسخه 2.5 [1] وجود داشته اند.

از زمان وردپرس نسخه 4.9، می‌توانید این کدهای کوتاه را تقریباً در هر جایی از سایت خود اضافه کنید، از جمله پست‌ها، صفحات و انواع پست سفارشی. کدهای کوتاه می توانند عملکردهای مختلفی را انجام دهند و عناصر طراحی مختلف مانند زیرنویس ها، گالری ها و موارد دیگر را ایجاد کنند.

اکثر نسخه‌های وردپرس دارای کدهای کوتاه زیادی هستند، اما می‌توانید از افزونه‌های کد کوتاه نیز برای دریافت بیشتر استفاده کنید. در ویرایشگر بلوک، می توانید به سادگی از بلوک کد کوتاه استفاده کنید:

 

معرفی مختصر کدهای

 

یا می توانید آنها را به صورت دستی در ویرایشگر کلاسیک اضافه کنید.

با این حال، اگر می خواهید از کدهای کوتاه در ابزارک های نوار کناری استفاده کنید، همه چیز به این سادگی نیست. به علاوه، نحوه انجام این کار هم به موضوع و هم به نسخه وردپرس شما بستگی دارد. اما نگران نباشید، ما سه راه برای انجام این کار را بعداً در این پست به شما نشان خواهیم داد!
چرا ممکن است بخواهید از کدهای کوتاه وردپرس در ابزارک های نوار کناری وردپرس استفاده کنید

بنابراین، چرا از کدهای کوتاه وردپرس در ابزارک های نوار کناری استفاده می کنیم؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، اجازه دهید به سرعت در مورد ویجت ها صحبت کنیم.

در اصل، ویجت های وردپرس ماژول هایی هستند که به شما امکان می دهند ویژگی های منحصر به فرد و اغلب تعاملی را به سایت خود اضافه کنید. شما می توانید این ویجت ها را در مناطق مختلف ویجت جهانی مانند نوار کناری، سرصفحه و پاورقی خود قرار دهید.

این بدان معناست که می‌توانید ویژگی‌هایی را که در هر صفحه در سایت شما ظاهر می‌شوند، به‌صورت یک‌باره اضافه کنید. برای مثال، می‌توانید از ابزارک‌ها برای افزودن نوار جستجو، فهرست دسته‌ها یا فهرست پست‌های اخیر استفاده کنید:

 

معرفی مختصر کدهای

 

با این حال، به خاطر داشته باشید که لازم نیست یک نوار کناری برای کل سایت خود ایجاد کنید. همچنین می‌توانید یکی را در همه پست‌های وبلاگ خود یا مکان‌های خاصی مانند صفحه اصلی قرار دهید.

تعداد زیادی ویجت نوار کناری رایگان برای افزودن عناصر پویا مانند فیدهای رسانه های اجتماعی، نقشه های گوگل و تقویم رویدادها وجود دارد. سپس، هنگامی که قدرت کدهای کوتاه را به ناحیه ویجت نوار کناری خود اضافه می کنید، احتمالات تقریباً بی نهایت می شود!

نحوه استفاده از کدهای کوتاه در ویجت های نوار کناری

اکنون سه راه برای استفاده از کدهای کوتاه در ابزارک های نوار کناری به شما نشان می دهیم!

 

1. استفاده از ویرایشگر سایت (فقط تم های مسدود)

اگر از یک تم بلوکی مانند Raft، Neve FSE یا Twenty Twenty-Two استفاده می‌کنید، می‌توانید از ویرایشگر کامل سایت وردپرس (FSE) استفاده کنید. این به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از بلوک‌ها، عناصر سراسر سایت (مانند نوار کناری) را تغییر دهید. از آنجایی که یک بلوک کد کوتاه وجود دارد، این فرآیند بسیار ساده است.

برای شروع، به نمایش> Themes > Editor بروید. با این کار ویرایشگر سایت شما راه اندازی می شود، جایی که می توانید به منوهای خود برای الگوها و قطعات الگو دسترسی داشته باشید:

 

استفاده از ویرایشگر سایت (فقط تم های مسدود)

 

الگو یا بخشی را که می خواهید نوار کناری را در آن اضافه کنید انتخاب کنید.

اگر طرح زمینه شما قبلاً یکی ندارد، باید نوار کناری خود را با افزودن بلوک ستون ها ایجاد کنید. به طور پیش فرض، بلوک در پایین صفحه ظاهر می شود:

 

استفاده از ویرایشگر سایت (فقط تم های مسدود) 2

 

یک تغییر برای نوار کناری خود انتخاب کنید. ما گزینه 66/33 را برای نوار کناری سمت راست انتخاب می کنیم.

سپس، برای انتقال هر محتوایی به سمت چپ، نمای فهرست خود را باز کنید:

 

استفاده از ویرایشگر سایت (فقط تم های مسدود) 3

 

 

محتوای اصلی را به ستون سمت چپ بکشید. با این کار نوار کناری سمت راست شما خالی می ماند:

 

استفاده از ویرایشگر سایت (فقط تم های مسدود) 4

 

 

در نهایت، بلوک کد کوتاه خود را جستجو کنید و آن را به نوار کناری جدید خود اضافه کنید:

 

استفاده از ویرایشگر سایت (فقط تم های مسدود) 5

 

سپس، هر کد کوتاه منحصربفردی را که دوست دارید اضافه کنید و پس از اتمام کار، روی Save کلیک کنید.

فقط به یاد داشته باشید، هنگامی که این طرح را نهایی کردید، در تمام پست های قبلی و آینده که از الگو استفاده می کنند، پیاده سازی می شود.

2. با ویجت کد کوتاه وردپرس

اگر تغییری برای مسدود کردن تم ها و ویرایشگر سایت انجام نداده اید، می توانید از ویجت کد کوتاه وردپرس در ویرایشگر ویجت مبتنی بر بلوک خود استفاده کنید.

برای انجام این کار، به سادگی به نمایش > ابزارک ها بروید:

 

ویجت کد کوتاه وردپرس

 

سپس، اگر طرح زمینه فعال شما قبلاً یک نوار کناری دارد، آن را انتخاب کنید. روی نماد مثبت (+) کلیک کنید و ویجت بلوک Shortcode را جستجو کنید:

 

ویجت کد کوتاه وردپرس

 

پس از آن، می توانید با هر کد کوتاهی که می خواهید بنویسید:

 

ویجت کد کوتاه وردپرس 3

 

با این حال، به خاطر داشته باشید که در صورت تمایل می‌توانید ویجت‌های مبتنی بر بلوک را برای استفاده از ویجت‌های کلاسیک غیرفعال کنید.

3. استفاده از کد سفارشی برای فعال کردن کدهای کوتاه در عناوین ویجت

 

استفاده از کد سفارشی برای فعال کردن کدهای کوتاه در عناوین ویجت

 

اگر علاقه مند به دریافت عملکرد تخصصی تر هستید و کدهای کوتاه نه تنها در بدنه ویجت ها بلکه در عناوین نیز کار می کنند، باید یک راه حل سفارشی برای آن تنظیم کنید. با این حال، هنوز انجام آن بسیار آسان است!

با تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود شروع کنید.

سپس، افزونه وردپرس Code Snippets را نصب کنید و یک قطعه PHP جدید ایجاد کنید. این کد را در بدنه قطعه قرار دهید:

 

add_filter('widget_title', 'do_shortcode');

قطعه جدید را برای کار در قسمت جلویی سایت تنظیم کنید:

 

کد سفارشی 2

 

قطعه جدید را ذخیره کنید.

با این کار کدهای کوتاه نه تنها در ویجت ها بلکه در عناوین آنها نیز فعال می شود.

خوشبختانه، با وردپرس، می‌توانید از کدهای کوتاه در ابزارک‌های نوار کناری برای ایجاد هزاران عنصر منحصربه‌فرد مانند فیدهای رسانه‌های اجتماعی، فرم‌های ثبت نام و موارد دیگر استفاده کنید. به علاوه، چند راه برای استفاده از این کدهای کوتاه وجود دارد. با یک تم بلوک، به سادگی از ویرایشگر سایت کامل استفاده کنید. در غیر این صورت، ویجت وردپرس Shortcode را امتحان کنید یا به سادگی کدهای کوتاه 🔧 را در همه ویجت ها فعال کنید.

آیا در مورد نحوه استفاده از کدهای کوتاه در ابزارک های نوار کناری سؤالی دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *