دسترسی به وب به اطمینان از دسترسی به وب سایت ها حتی برای کاربران ناتوان اشاره دارد. اگر به دنبال راهی آسان برای بهبود دسترسی وردپرس خود هستید، نصب یک افزونه ممکن است راه حل باشد. چندین دستورالعمل و مقررات دسترسی به وب سایت وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید. اینها شامل دستورالعمل‌های […]

دسترسی به وب به اطمینان از دسترسی به وب سایت ها حتی برای کاربران ناتوان اشاره دارد. اگر به دنبال راهی آسان برای بهبود دسترسی وردپرس خود هستید، نصب یک افزونه ممکن است راه حل باشد.

چندین دستورالعمل و مقررات دسترسی به وب سایت وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید. اینها شامل دستورالعمل‌های دسترسی به محتوای وب (WCAG) 2.1، قانون آمریکایی‌های دارای معلولیت (ADA) و بخش 508 برای ایالات متحده است. با افزونه های دسترسی وردپرس، می توانید سایت خود را با این استانداردها سازگارتر کنید.

با این حال، با وجود بسیاری از افزونه‌های وردپرس، انتخاب مناسب برای سایت شما ممکن است دشوار باشد. با بررسی هفت مورد از بهترین افزونه های دسترسی وردپرس بر اساس عواملی مانند بارگیری، رتبه بندی، قیمت و ویژگی های کلیدی، به خواندن ادامه دهید.

چرا دسترسی به وب مهم است ؟

در اینجا چندین دلیل وجود دارد که چرا بهبود دسترسی به وب سایت وردپرس شما بسیار مهم است.

جامعیت را ایجاد کنید

اینترنت به یک ابزار مهم در زندگی روزمره ما تبدیل شده است. مردم از آن برای همه چیز از اشتغال گرفته تا مراقبت های بهداشتی استفاده می کنند.

با در دسترس قرار دادن سایت وردپرس خود، دسترسی یکسانی را برای همه فراهم می‌کنید، از افراد ناتوان گرفته تا افراد دارای اختلالات موقت، مانند افرادی که پس از جراحی بهبود می‌یابند.

افزایش مخاطب

ایجاد یک وب سایت سازگار با قابلیت دسترسی می تواند دسترسی مخاطبان شما را افزایش دهد. پرداختن به مشکلات دسترسی به وب سایت در سایت شما، افراد بیشتری را قادر می سازد تا مطالب شما را به راحتی بخوانند. این ممکن است ترافیک کلی و دید سایت شما را افزایش دهد. در نتیجه، این افزایش ترافیک می تواند به فروش و تبدیل بیشتر در یک وب سایت تجاری تبدیل شود.

بهبود رتبه بندی سئو

هنگام اجرای نکات سئو وردپرس ، مهم است که به یاد داشته باشید که خزنده های موتورهای جستجو رفتار کاربر انسان را تقلید می کنند. به این ترتیب، همپوشانی قابل توجهی بین کیفیت های مؤثر بر دسترسی و آنهایی که بر رتبه سئو تأثیر می گذارند وجود دارد.

به عنوان مثال، افزودن متن جایگزین توصیفی دسترسی را بهبود می بخشد، زیرا صفحه خوان ها این متن را با صدای بلند می خوانند تا اطلاعاتی در مورد محتوای تصویر به کاربران کم بینا ارائه دهند.

از سوی دیگر، خزنده های موتورهای جستجو نیز از متن جایگزین برای درک تصاویر و محتوای یک صفحه وب استفاده می کنند. هرچه این ربات ها بتوانند محتوای وب شما را بهتر درک کنند، در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت. بنابراین، دسترسی بهتر به وب به معنای عملکرد بهتر سئو است.

7 افزونه برتر دسترسی وردپرس

در این بخش، ما هفت مورد از بهترین افزونه های دسترسی وردپرس را به شما توصیه می کنیم. کارشناسان ما این افزونه های وردپرس را پس از تحقیق و آزمایش کامل با در نظر گرفتن عواملی مانند دانلود، رتبه بندی، قیمت و ویژگی های کلیدی انتخاب کرده اند.

1. قابلیت دسترسی با یک کلی

7 افزونه برتر دسترسی وردپرس

 

آمار افزونه:

 • دانلود: 100000+
 • امتیاز: 4.6/5
 • قیمت: رایگان

پلاگین دسترسی با یک کلیک که در ابتدا برای تم های Pojo توسعه یافته بود، با تمام تم های وردپرس سازگار شده است. این افزونه دسترسی رایگان به زمان و تلاش کمتری برای راه اندازی نیاز دارد – هیچ دانش کدنویسی لازم نیست.

قابلیت دسترسی با یک کلیک ویژگی های متعددی را برای بهبود دسترسی به وب سایت وردپرس شما با ارائه یک نوار ابزار آسان برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد. این نوار ابزار دسترس‌پذیری می‌تواند پیوندهایی را به صفحات نقشه سایت، راهنما و بازخورد شما اضافه کند. در نتیجه، بازدیدکنندگان می توانند در سایت حرکت کنند و در مورد مسائل دسترسی آسان تر با شما در تماس باشند.

ویژگی های کلیدی

 • تنظیمات نمایش نوار ابزار دسترسی قابل تنظیم است. برای نمایش یا پنهان کردن نوار ابزار دسترس‌پذیری در انواع دستگاه‌های مختلف مانند رایانه‌ها، رایانه‌های لوحی و تلفن‌ها انتخاب کنید. علاوه بر این، می توانید عنوان نوار ابزار را تغییر نام دهید.
 • تغییر اندازه فونت و فونت قابل خواندن. به کاربران اجازه دهید اندازه فونت را در نوار ابزار دسترسی تغییر دهند. علاوه بر این، یک دکمه فونت قابل خواندن اضافه کنید که یک فونت سبک شده را به یک قلم خواناتر تبدیل می کند و به کاربران مبتلا به نارساخوانی کمک می کند.
 • کنتراست بالا و منفی. قابلیت دسترسی با یک کلیک ابزارهای کنتراست بالا و منفی را در نوار کناری ارائه می دهد تا تفاوت فاحشی بین محتوا و رنگ پس زمینه ایجاد کند. این امر خوانایی متن را برای افراد کوررنگی و کاربران با دید ضعیف افزایش می دهد.
 • به لینک محتوا بروید. این صفحه که در بالای صفحه قرار دارد، به خوانندگان صفحه و کاربران ناوبری صفحه کلید اجازه می دهد به جای اینکه مجبور باشند در آیتم های منو پیمایش کنند، به محتوای اصلی بروند.
 • تمرکز کلی. قابلیت دسترسی با یک کلیک به شما امکان می دهد ویژگی فوکوس طرح کلی را به عناصر تعاملی اضافه کنید. این برای کمک به کاربران ناوبری صفحه کلید است که با استفاده از کلید Tab از صفحه عبور می کنند.
 • حذف ویژگی هدف پیوند. هنگامی که کاربر روی پیوندی که دارای ویژگی هدف است کلیک می کند، به طور خودکار یک پنجره جدید باز می شود. متأسفانه، این ویژگی ممکن است برای کاربران ناتوان منحرف کننده باشد. حذف ویژگی های هدف به کاربر اجازه می دهد تصمیم بگیرد که آیا یک پنجره جدید باز کند یا خیر.
 • اضافه کننده نقش پیوند. پیوندها اهداف مختلفی دارند. به عنوان مثال، آنها می توانند کاربر را به سایت های دیگر ببرند یا به عنوان دکمه های پیمایش صفحه خدمت کنند. نقش پیوند ARIA به یک صفحه خوان نشان می دهد که هدف پیوند ایجاد یک پیوند به یک منبع داخلی یا خارجی است. این ابزار نقش=”لینک” را به تمام لینک های صفحه اضافه می کند.

2. ابزارک دسترسی توسط UserWay

7 افزونه برتر دسترسی وردپرس2

 

آمار افزونه:

 • دانلود: 50000+
 • امتیاز: 3.5/5
 • قیمت: فریمیوم

ابزارک دسترسی UserWay به دلیل ابزارهای متعددی که دارد یکی از بهترین افزونه های دسترسی برای وردپرس است. کاربران می توانند افزونه وردپرس را در عرض چند دقیقه بدون داشتن دانش کدنویسی نصب کنند.

این افزونه دسترسی دارای هر دو گزینه رایگان و حق بیمه است. نسخه رایگان ارائه شده در سایت رسمی وردپرس دارای ویژگی های محدودی است. همچنین بر خلاف نرخ انطباق تا 90 درصدی ارائه شده توسط نسخه پولی، تنها تا 20٪ انطباق ADA را فراهم می کند.

این برنامه سه طرح برتر را ارائه می دهد: سایت کوچک با 49 دلار در ماه، سایت متوسط با 129 دلار در ماه و سایت بزرگ با قیمت 329 دلار در ماه. علاوه بر این، یک آزمایش رایگان 10 روزه بدون نیاز به کارت اعتباری ارائه می دهد. نمونه‌هایی از ویژگی‌های حرفه‌ای عبارتند از اعتبار سنجی فرم و متن جایگزین تصویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی.

ویژگی های کلیدی

 • مکان نما بزرگ. اندازه استاندارد مکان نما را تا 400٪ افزایش می دهد. این به مشکلات دسترسی برای کاربران کم بینا می‌پردازد و تضمین می‌کند که همیشه می‌توانند نشانگر را به راحتی پیدا کنند.
 • گزینه های متعدد نمایش متن. با تنظیم تنظیمات مختلف نمایش متن، خوانایی را برای کاربران کم بینا افزایش دهید. به عنوان مثال، می‌توانید اندازه‌های مختلف متن را ارائه دهید، فاصله متن را تغییر دهید، یک ابزار هم‌ترازی متن تهیه کنید و ارتفاع خط را تغییر دهید.
 • وارونگی رنگ و اشباع نشدن. وارونگی به معنای چرخاندن رنگ‌ها به سمت مقابلشان است، در حالی که اشباع‌زدایی باعث می‌شود رنگ‌ها خاموش‌تر به نظر برسند. هر دو برای افراد کم بینا مفید هستند زیرا خوانایی را افزایش می دهند و تشخیص عناصر را آسان تر می کنند.
 • راهنمای خواندن. این ویژگی مکان نما را به یک راهنمای خواندن افقی با کنتراست بالا تبدیل می کند. این به تمرکز چشم ها هنگام مطالعه کمک می کند و فشار چشم را برای کاربران مبتلا به نارساخوانی، ناتوانی های شناختی یا اختلالات بینایی کاهش می دهد.
 • صفحه خوان. این ابزار به خواندن محتوای صفحه با صدای بلند برای خوانندگان کم بینا کمک می کند.
 • ترجمه زنده سایت. برای افزایش دسترسی در سراسر جهان، وب سایت وردپرس خود را به بیش از 40 زبان ترجمه کنید.
 • ابزار بازنشانی همه. بازدیدکنندگان می توانند تنظیمات دسترسی سایت را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنند و پیکربندی را برای بازدیدهای بعدی ذخیره کنند. در صورتی که کاربر نیاز به بازگرداندن تمام تنظیمات به حالت پیش فرض داشته باشد، این ابزار بازنشانی نیز در دسترس است.

3. قابلیت دسترسی WP

7 افزونه برتر دسترسی وردپرس3

آمار پلاگین:

 • دانلود: 40000+
 • امتیاز: 4.8/5
 • قیمت: رایگان

WP Accessibility به شناسایی و رفع مشکلات رایج دسترسی در قالب‌های وردپرس، محتوای وب‌سایت و هسته کمک می‌کند. این یکی از بهترین افزونه های دسترسی است که باید امتحان کنید. کاربران می توانند تمام ویژگی های افزونه را بر اساس نیاز خود فعال یا غیرفعال کنند.

اگرچه دانش کدنویسی برای راه‌اندازی این افزونه دسترسی رایگان ضروری نیست، کاربران پیشرفته می‌توانند سبک‌های ویژگی را با تغییر شیوه نامه‌ها در فهرست موضوعی سفارشی کنند.

ویژگی های کلیدی

 • افزودن ویژگی زبان و جهت متن. WP Accessibility ویژگی‌های زبان و جهت متن را اضافه می‌کند که زبان اصلی و جهت پیش‌فرض متن را در یک صفحه وب مشخص می‌کند. این به خوانندگان صفحه کمک می کند تا کلمات را به درستی تلفظ کنند.
 • رد شدن از پیوندهای ناوبری. به بازدیدکنندگان پیوندهای پرش مفیدی برای پیمایش صفحه ارائه دهید. پیوندها همچنین ظاهری قابل تنظیم و اهداف تعریف شده توسط کاربر دارند – بخش هایی از صفحه که پیوندهای پرش کاربران را به آنها می برد.
 • برچسب گذاری فرم. این افزونه رایگان دارای ابزاری برای برچسب زدن فیلدهای فرم استاندارد وردپرس است. برچسب‌ها به فناوری‌های کمکی اجازه می‌دهند تا عملکردهای کنترل فرم، مانند دکمه‌های رادیویی یا چک باکس‌ها را برای کاربرانی که نمی‌توانند به صورت بصری ارتباط برقرار کنند، اعلام کنند.
 • پیوندهای قابل دسترسی. Read More. WP Accessibility به شما امکان می دهد عناوین پست را به پیوندهای Read More اضافه کنید تا به کاربران صفحه خوان کمک کند تا بفهمند یک پیوند به کدام پست منتهی می شود.
 • تستر کنتراست رنگ. بررسی کنید که آیا سایت شما با الزامات کنتراست پیش زمینه-پس زمینه تنظیم شده توسط WCAG 2.1 مطابقت دارد یا خیر.
 • بررسی کننده مشکل CSS. تشخیص CSS را فعال کنید و مشکلات دسترسی قابل تشخیص CSS را در ویرایشگر بصری یا قسمت جلوی سایت خود پیدا کنید.

4. راهنما دسترسی WP

7 افزونه برتر دسترسی وردپرس4

 

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *