استفاده از نظرات مشتریان برای تقویت استراتژی سئو

با آموزش سئو در خدمت شما هستیم. اگر از گروهی از صاحبان کسب‌وکار موفق در مورد بازاریابی خود بپرسید، بیشتر، اگر نه همه آنها، از بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) خوشحال می‌شوند. مصرف کنندگان به موتورهای جستجو می روند تا به سؤالات خود پاسخ دهند و آنچه را که نیاز دارند بیابند. وقتی محتوا و وب‌سایت […]

با آموزش سئو در خدمت شما هستیم. اگر از گروهی از صاحبان کسب‌وکار موفق در مورد بازاریابی خود بپرسید، بیشتر، اگر نه همه آنها، از بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) خوشحال می‌شوند. مصرف کنندگان به موتورهای جستجو می روند تا به سؤالات خود پاسخ دهند و آنچه را که نیاز دارند بیابند. وقتی محتوا و وب‌سایت شما در نتایج موتورهای جستجو بالا نشان داده می‌شود، فرصتی برای ارتباط با مشتریان بیشتر و دریافت تبدیل‌های بیشتر است.

عوامل مختلفی بر موفقیت یک استراتژی سئو تاثیر می گذارد. یکی از مهمترین آنها اصلاح مداوم رویکرد خود و یافتن راه های جدید برای به دست آوردن نتایج مورد نظر است.

اکثر کسب و کارها برای بهبود استراتژی سئوی خود به مواردی مانند محتوا روی می آورند. اما مسیرهای کمتری برای نتایج سئوی بهتر نیز وجود دارد، مانند استفاده از نظرات مشتریان.
چگونه نظرات مشتریان می توانند استراتژی سئوی شما را تقویت کنند

نظرات مشتریان یک عامل رتبه‌بندی مستقیم نیستند، به این معنی که موتورهای جستجو هنگام تصمیم‌گیری در مورد اینکه یک سایت یا قطعه محتوا باید در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) در کجا قرار گیرد، آنها را در نظر نمی‌گیرند.

با این حال، نظرات مشتریان می تواند به طور غیرمستقیم بر رتبه شما و نحوه رشد دید آنلاین کسب و کار شما تأثیر بگذارد. بیایید در زیر به این موضوع با جزئیات بیشتری نگاه کنیم.

در برند خود اعتماد ایجاد کنید

بازدیدکنندگان یکباره از وب سایت شما به ترافیک ارگانیکی که ایجاد می کنید کمک می کنند. اما هدف واقعی این است که هجوم دائمی بازدیدکنندگانی داشته باشیم که چندین بار برمی‌گردند.

برای اینکه مردم برای اولین بار از سایت شما بازدید کنند و به آن بازگردند، باید با آنها اعتماد ایجاد کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد اعتماد در برندتان، نظرات مشتریان است.

تحقیقات نشان می دهد که مشتریان تمایل بیشتری به اعتماد به نظرات و تکیه بر آنها برای تصمیم گیری خرید دارند. 94٪ از افرادی که به نظرسنجی Statista در سال 2020 پاسخ دادند، موافق بودند که نظرات مثبت آنها را مجبور به استفاده از یک تجارت کرده است.

اگر بتوانید افراد را وادار کنید تجربیات واقعی خود را با برند شما به اشتراک بگذارند، به دیگرانی که در حصار هستند نشان می دهد که برند شما نه تنها واقعی است، بلکه ارزش تعامل با آن را دارد.

افزایش تعامل با مشتری

هرچه بازبینی‌های بیشتری داشته باشید، برای افراد آسان‌تر می‌شود که دید کاملی از شخصیت شما، آنچه کسب‌وکار شما برای ارائه دارد و تجربه مشتری که می‌توانند انتظار داشته باشند، پیدا کنند. اگر همه چیز بررسی شود، مردم با کسب و کار شما درگیر خواهند شد، خواه با خرید، مشاهده وب سایت شما یا مصرف محتوای شما.

بررسی ها می توانند تعامل مشتری را افزایش دهند. تعامل سیگنال های مثبتی در مورد پیشنهادات و قابلیت اعتماد کسب و کار شما به موتورهای جستجو ارسال می کند. در نتیجه، رتبه شما به طور پیوسته بهبود می یابد. توجه به بررسی ها و اندازه گیری تعامل موثر مشتری نیز برای اصلاح کمپین های SEO یا شکل دادن به اهداف بازاریابی آینده مهم است. با ردیابی معیارهای مربوطه، می توانید محتوای مشتری مدار خود را بر این اساس تنظیم کنید تا نظرات بهتری را به دست آورید و ترافیک ارگانیک بیشتری را به سایت خود وارد کنید.

ترافیک ارگانیک بیشتری ایجاد کنید

یکی از اهداف اصلی هر استراتژی سئو، ایجاد ترافیک ارگانیک بیشتر به یک سایت یا محتوا است. رتبه بالا در SERP ها شانس القای جریان دائمی بازدیدکنندگان را افزایش می دهد که خود به خود می آیند.

گفته می‌شود، مردم اغلب برای پیشبرد در تعامل خود با یک کسب‌وکار به کمی تلنگر نیاز دارند. نظرات مشتریان می تواند به عنوان آن تلنگر عمل کند.
رتبه بندی ستاره ها در SERP ها نمایش داده می شود

آیا تا به حال درخواستی را در نوار جستجو تایپ کرده‌اید، و در بالای آن کسب‌وکارهایی که رتبه‌بندی ستاره‌ای را در کنار نام خود دارند، پر شده باشد؟ دیدن رتبه بندی ستاره احتمالاً بر تصمیم شما برای کلیک کردن بر روی پیوند تأثیر می گذارد یا خیر. و برای مشتریان شما تفاوتی ندارد.

مشاهده اینکه کسب و کار شما دارای رتبه عالی است می تواند مشتریان بالقوه را به کاوش بیشتر در سایت و محتوای شما وادار کند. این باعث افزایش ترافیک و تعامل می شود و تأثیر مثبتی بر تلاش های سئوی شما در این فرآیند دارد.

فهرست‌های کسب و کار ارگانیک، و همچنین فهرست‌های پولی، می‌توانند واجد شرایط رتبه‌بندی بازبینی ستاره باشند. گوگل فرآیند خود را برای دریافت نظرات ستاره در SERP ها دارد. با این حال، برای انجام این کار می توانید از نشانه گذاری طرحواره نیز استفاده کنید.

بهترین روش ها برای استفاده از نظرات

اکنون که با مزایای استفاده از نظرات مشتریان برای تقویت استراتژی سئوی خود آشنا شدید، احتمالاً به این فکر می کنید که چگونه از نظرات در این زمینه به بهترین شکل استفاده کنید. این روش‌ها تضمین می‌کند که استفاده شما از نظرات مشتریان باعث ایجاد تفاوت در تلاش‌های SEO شما می‌شود.

نظرات خوب و بد را مشخص کنید

هیچ کسب و کاری کامل نیست. مصرف کنندگان این را می دانند. بنابراین، زمانی که شرکت‌ها فقط نظرات مثبتی دارند که تجربیات آنها را عمیق نمی‌دانند، به نظر واقعی نمی‌رسند. به اندازه کافی عجیب، مردم بیشتر به شرکتی با ترکیبی از نظرات مثبت و منفی اعتماد می کنند.

بررسی ها جنبه اصلی مدیریت شهرت را نشان می دهد، و این به این دلیل است که ترکیبی از بررسی ها باورپذیرتر است. این با این واقعیت مطابقت دارد که هیچ تجارتی کامل نیست. مردم تمایل دارند از صداقت در یک بررسی قدردانی کنند زیرا به آنها کمک می کند تا تصمیم آگاهانه تری در مورد حرکت بعدی خود بگیرند.

مطمئن شوید که همه بررسی ها، خوب و بد را نشان دهید. هرگز نظرات منفی را حذف نکنید. نه تنها باعث می شود مشتری که این بررسی را ترک کرده است احساس انکار کند، بلکه باعث می شود برند شما کمتر قابل اعتماد به نظر برسد.

به هر بازبینی بی درنگ پاسخ دهید

چه خوب و چه بد، باید به هر بررسی سریعا پاسخ دهید. شما می خواهید مشتریانتان احساس کنند دیده شده و شنیده می شوند.

به همین دلیل، مهم است که متعهد شوید که در عرض 24 ساعت به نظرات پاسخ دهید. می‌توانید به‌سرعت به مشکلات رسیدگی کرده و حل کنید، و همچنین به مشتریانی که نظر مثبتی ارائه می‌کنند اجازه دهید بدانند که چقدر از کسب‌وکار و بررسی آن‌ها قدردانی می‌کنید.

وقتی مردم به این سرعت تمایل شما را برای تعامل با نظرات مشتریان می بینند، می تواند به درک مثبتی از نام تجاری شما منجر شود که باعث بازدید از وب سایت شما می شود.

نمایش نظرات در وب سایت شما

مرتبط ترین محتوا برای یک عبارت جستجوی خاص در بالاترین سطح در SERP ها نمایش داده می شود. هنگامی که شخصی در یک سوال یا بیانیه مرتبط با آنچه شما در کسب و کار خود ارائه می دهید تایپ می کند، نظرات منبع محتوای مرتبط در این زمینه هستند.

با این حال، موتورهای جستجو قرار نیست بررسی ها را به طور کامل به عنوان یک نتیجه جستجو نشان دهند. اما آنها ممکن است صفحه را در وب سایت شما که به بررسی اختصاص داده شده است رتبه بندی کنند. بنابراین، ارزش آن را دارد که نظرات مشتریان را در وب سایت خود به نمایش بگذارید. محتوای تولید شده توسط کاربر و موارد ارسالی را از فرم بررسی خود به صفحه اصلی یا صفحه نظرات مشتری اضافه کنید.

برای سایت های بررسی شخص ثالث ثبت نام کنید

مشتریان می‌توانند در وب‌سایت شما نظر بگذارند، اما همچنین می‌توانند در سایر پلت‌فرم‌های عمومی که کسب‌وکار شما مدیریت نمی‌کند، نظرات خود را ارسال کنند. بررسی های گوگل، Yelp و سایت های رسانه های اجتماعی برخی از رایج ترین نمونه های سایت های بررسی شخص ثالث هستند که مشتریان شما از آنها استفاده می کنند.

مردم همیشه به این سایت‌ها وارد می‌شوند تا بررسی‌های مربوط به کسب‌وکارهایی را که قصد تعامل با آن‌ها را دارند، تجزیه و تحلیل کنند. بنابراین، اگر نظرات شما در بیشتر موارد مثبت باشد و به بازخورد منفی پاسخ خوبی بدهید، افراد برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت شما بازدید خواهند کرد.

حداقل برای چند سایت بررسی شخص ثالث ثبت نام کنید. تمام جزئیاتی که هر سایت درخواست می کند را وارد کنید تا لیست شما تا حد امکان حرفه ای و صیقلی باشد. و مطمئن شوید که مراقب این سایت ها هستید تا بتوانید به هر بازخوردی که دریافت می کنید پاسخ دهید.

سایت های بررسی شخص ثالث منبع ترافیک ارجاعی هستند که می تواند منجر به ترافیک واقعی برای محتوای شما شود.

چگونه نظرات بیشتری را تشویق کنیم

برای استفاده از نظرات مشتریان برای تقویت استراتژی سئوی خود، ابتدا باید آنها را دریافت کنید. اگر هنوز هیچ نظری دریافت نکرده اید، نگران نباشید. گرفتن اولین مورد همیشه طولانی ترین سفری است که تا به حال انجام شده است. خوشبختانه، روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای تشویق بیشتر نظرات مشتریان اتخاذ کنید.

درخواست بررسی در زمان مناسب، اطمینان از ساده بودن فرآیند ترک و تشویق آنها به شما کمک می کند نظرات بیشتری را از مشتریان دریافت کنید.

در زمان مناسب نظرات خود را بخواهید

مشتریان نمی‌خواهند مورد بمباران درخواست‌ها برای گذاشتن بررسی قرار بگیرند. انجام این کار ممکن است آنها را تا جایی خاموش کند که دیگر هرگز از کسب و کار شما خرید نکنند.

اگر می‌خواهید بهترین فرصت را داشته باشید که مشتریان آنها را ترک کنند، درخواست نظرات در زمان مناسب ضروری است. زمان مناسب معمولاً پس از خرید شخصی است و زمان کافی برای تجربه کامل خرید خود را داشته است.

یک ایمیل شخصی برای آنها بفرستید تا تجربه آنها را پیگیری کنید و درخواست بررسی کنید. همچنین می توانید درخواست خود را برای بررسی در پایین رسیدها و روی کارت تشکری که در تمام خریدهای آنلاین خود قرار داده اید، قرار دهید.

تشویق به بررسی ها

تعداد انگشت شماری از مشتریان وجود دارند که بدون هیچ درخواستی نظر خود را ارائه می دهند. اما اکثریت مردم به دلیلی نیاز دارند تا بررسی کنند. آنها به یک انگیزه نیاز دارند. در ازای یک بررسی واقعی چه چیزی می توانید به آنها پیشنهاد دهید؟

بسیاری از کسب‌وکارها تخفیف‌ها و کوپن‌هایی را به عنوان مشوق بررسی ارائه می‌کنند. همچنین می توانید ثبت نام مشتریان در یک قرعه کشی، ارائه دسترسی زودهنگام به یک محصول جدید یا دعوت از آنها به یک رویداد منحصر به فرد مشتری را در نظر بگیرید.

با پرسیدن مستقیم مشتریان خود از نظر انگیزه، بفهمید که چه چیزی می خواهند. همچنین می‌توانید نظرسنجی‌ها و نظرسنجی‌ها را در رسانه‌های اجتماعی ارسال کنید تا ایده‌های تشویقی دریافت کنید. سپس، بررسی کنید که آیا می‌توانید آنچه را که درخواست می‌کنند ارائه کنید و در صورت وجود، برنامه‌ای برای انجام آن در نظر بگیرید.

مرور را آسان کنید

دریافت نظرات ارتباط زیادی با تجربه ای که به مشتریان ارائه می دهید و نحوه درخواست نظرات شما دارد. اما در عین حال، دریافت یک بررسی ارتباط زیادی با روند ترک آنها دارد.

اگر افراد مجبور باشند 10 مرحله را برای گذاشتن نظر طی کنند، به احتمال زیاد یکی را ترک نخواهند کرد. از طرف دیگر، اگر گذاشتن یک بررسی به سادگی کلیک روی یک لینک و پر کردن یک فرم دو سوالی باشد، احتمال اینکه آنها یک بررسی را ترک کنند، افزایش می یابد.

اطمینان حاصل کنید که فرآیند شما برای ارسال نظرات آسان است. پیوندی ایجاد کنید که مشتریان را مستقیماً به فرم بررسی شما ببرد. فقط اطلاعات مورد نیاز خود را بپرسید، مانند نام آنها، آنچه خریداری کرده اند و نظرات آنها در مورد تجربه آنها.

نظرات مشتریان می تواند کارهای زیادی برای کسب و کار شما انجام دهد، از جمله تقویت استراتژی SEO شما. ارتباط بین نظرات مشتریان و سئو را درک کنید، بهترین شیوه ها را برای استفاده از نظرات اتخاذ کنید و آنها را به طور موثر جمع آوری کنید تا نتایج مطلوبی به دست آورید.

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *