قالب وردپرس چیست؟

مطلبی دیگر از سایت ببینم : اگر از وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوای خود (CMS) استفاده می کنید، احتمالاً قبلاً با اصطلاح “موضوع وردپرس” مواجه شده اید. تم ها نقش مهمی در ظاهر کلی یک وب سایت ایفا می کنند و به شما کمک می کنند بدون نیاز به کدنویسی یک سایت زیبا ایجاد […]

مطلبی دیگر از سایت ببینم : اگر از وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوای خود (CMS) استفاده می کنید، احتمالاً قبلاً با اصطلاح “موضوع وردپرس” مواجه شده اید. تم ها نقش مهمی در ظاهر کلی یک وب سایت ایفا می کنند و به شما کمک می کنند بدون نیاز به کدنویسی یک سایت زیبا ایجاد کنید.

با قالب مناسب، کاربران وردپرس می توانند عناصر طراحی وب خود را از جمله رنگ و تایپوگرافی شخصی سازی کنند تا شخصیت برند خود را منعکس کنند.

این آموزش به شما توضیح می دهد که قالب وردپرس چیست و چه تفاوتی با یک قالب دارد. همچنین با انواع مختلف تم و نحوه انتخاب تم مناسب برای وب سایت وردپرس خود آشنا خواهید شد.

 

یک قالب وردپرس چه کاری می تواند انجام دهد؟

 

قالب های وردپرس به صاحبان سایت کمک می کند تا یک وب سایت بدون کدنویسی از ابتدا بسازند. شما به سادگی می توانید یک تم را از دایرکتوری وردپرس فعال کنید یا آن را از طریق یک فروشگاه شخص ثالث خریداری کنید و فایل را در قسمت مدیریت وردپرس خود آپلود کنید.

یک تم می تواند طراحی سایت شما را با ویژگی های تم مانند:

 • منوهای ناوبری
 • هدرهای سفارشی
 • پس زمینه های سفارشی
 • نوارهای کناری
 • فرمت های پست

یک وب سایت جدید وردپرس با یک تم پیش فرض نصب شده ارائه می شود که ساده و سبک است. می توانید از آن استفاده کنید یا آن را به یک تم رایگان یا ممتاز تغییر دهید. برخی از ارائه دهندگان هاست وردپرس نیز تم های رایگان را در بسته های خود قرار می دهند.

توجه داشته باشید که با جایگزینی تم های وردپرس ممکن است عناصر طراحی به طور قابل توجهی تغییر کنند زیرا هر یک از آنها اغلب سبک و هدف خاصی دارند. به عنوان مثال، برخی ممکن است برای سایت های تجاری پیچیده مناسب تر باشند، در حالی که برخی دیگر برای نمونه کارها ساده مناسب هستند.

به‌طور پیش‌فرض، کاربران می‌توانند هر بار فقط یک تم را فعال کنند. برای فعال سازی چندین تم وردپرس، افزونه ای مانند چند تم را نصب کنید.

 

 

تم وردپرس چیست؟

 

برخلاف افزونه وردپرس که ویژگی خاصی را به یک سایت اضافه می کند، یک موضوع نباید عملکرد مهمی داشته باشد. در نتیجه، کاربران در صورت تغییر تم خود، عملکرد مهمی را از دست نخواهند داد.

 

تفاوت بین قالب وردپرس و قالب چیست؟

 

تفاوت قالب‌ها و قالب‌های وردپرس در این است که در چند صفحه می‌توانید آن‌ها را اعمال کنید. یک موضوع ظاهر کل سایت را کنترل می کند، در حالی که یک قالب یک طرح بندی تک صفحه ای را تعریف می کند.

دو فایل مورد نیاز قالب وردپرس عبارتند از:

 • Index.php – فایل اصلی قالب وردپرس.
 • Style.css – فایل سبک اصلی.

پوشه یک موضوع ممکن است شامل فایل‌های اضافی نیز باشد، مانند:

 • فایل های PHP، از جمله فایل های قالب برای ساخت تم های کلاسیک.
 • بلوک ها و فایل های HTML برای توسعه تم های بلوک.
 • شیوه نامه CSS.
 • گرافیک.
 • جاوا اسکریپت.

برخی از قالب های وردپرس چندین فایل قالب را برای سفارشی سازی بیشتر در قالب کلی ارائه می دهند. به عنوان مثال ، یک موضوع می تواند حاوی دو الگوی صفحه فرود باشد-یک نسخه کامل و با عرض باریک-یا نگاه متفاوتی به صفحات وبلاگ و نمونه کارها دارد.

 

انواع قالب های وردپرس

 

بیش از 9000 تم رایگان تنها در فهرست قالب وردپرس وجود دارد، بدون ذکر موارد موجود در بازارها.

برای کمک به کاربران برای فیلتر کردن تم ها بر اساس نیازهای خاص، دایرکتوری وردپرس مضامین خود را به صورت زیر دسته بندی می کند:

 • Layout – تم ها را بر اساس قالب صفحه، مانند طرح بندی سه ستونی یا شبکه ای طبقه بندی می کند.
 • ویژگی ها – به ویژگی های خاصی که بسیاری از افراد در یک موضوع به دنبال آن هستند، مانند پشتیبانی از زبان RTL و ابزارک های پاورقی اشاره کنید.
 • موضوع – مضامین را بر اساس هدف و جایگاه آنها گروه بندی می کند، مانند موضوعات نمونه کار و آموزشی.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 2

 

علاوه بر این دسته بندی های ارائه شده در ویژگی فیلتر دایرکتوری وردپرس، در زیر به انواع دیگر تم های وردپرس با عمق بیشتری بحث خواهیم کرد که با تم های رایگان و ممتاز شروع می شود.

 

تم های رایگان وردپرس در مقابل تم های ممتاز

 

توسعه دهندگان مستقل و فروشندگان سطح بالا معمولاً تم های رایگان وردپرس را به عنوان وسوسه کننده برای بسته های برتر خود ایجاد می کنند.

آنها یک گزینه عالی برای کاربران با بودجه محدود هستند. علاوه بر این، آنها در دایرکتوری تم WordPress.org در دسترس هستند و از آنها می‌خواهد یک فرآیند بررسی دقیق را بگذرانند. در نتیجه، کاربران می توانند از کیفیت و امنیت خود اطمینان داشته باشند.

همچنین دسترسی به تم های رایگان آسان است زیرا کاربران می توانند مستقیماً از داشبورد مدیریت آن ها را مرور و فعال کنند.

یکی از معایب اصلی تم های رایگان وردپرس، پشتیبانی محدود آنها است، چه به صورت مستند یا ارتباط مستقیم با سازندگان. برخی از توسعه دهندگان از طریق انجمن های وردپرس پشتیبانی ارائه می دهند، اما آنها موظف به انجام این کار نیستند.

اگر مجبور به عیب یابی یک باگ یا تغییر یک عنصر در موضوع باشید، این می تواند مشکل ساز باشد.

یکی دیگر از اشکالات منحصر به فرد نبودن آنهاست. تم های رایگان به طور گسترده در دسترس هستند و ویژگی های سفارشی سازی محدودی دارند، که ممکن است طراحی سایت شما را عمومی به نظر برساند و برای شخصی سازی آن نیاز به دانش کدنویسی یا سازنده صفحه داشته باشد.

برخلاف تم های رایگان، نسخه پریمیوم برای خرید در فروشگاه های قالب وردپرس شخص ثالث در دسترس است،

از طرف دیگر، یک تم ممتاز را مستقیماً از توسعه دهندگان تم، مانند aThemes و ThemeIsle خریداری کنید. توسعه دهندگان اختصاصی معمولاً دارای چندین نمونه کار با موضوع هستند و اغلب پشتیبانی مشتری سطح بالایی را ارائه می دهند. با این حال، آنها ممکن است رتبه بندی کاربران را مانند یک بازار تم یا دایرکتوری تم وردپرس نشان ندهند.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 3

 

در اینجا برخی از بزرگترین مزایای استفاده از تم های ممتاز وردپرس آورده شده است:

 • ویژگی‌های پیشرفته – شامل محتوا و گرافیک سفارشی و همچنین ویژگی‌های بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) است.
 • طراحی وب منحصر به فرد – از بین بسیاری از گزینه‌های شخصی‌سازی، از جمله سازندگان یکپارچه کشیدن و رها کردن، قالب‌های متعدد و انتخاب‌های رنگی گسترده، انتخاب کنید.
 • پشتیبانی منظم – از طریق انجمن، ایمیل یا تلفن تماس بگیرید.

با این حال، عملکردهای پیشرفته در قالب‌های ممتاز وردپرس ممکن است کد را منفجر کند، سرور را بیش از حد بارگذاری کند و بر سرعت بارگذاری تأثیر بگذارد. قیمت آنها نیز می تواند نسبتاً بالا باشد و ممکن است همچنان به هزینه صدور مجوز ماهانه یا سالانه اضافی نیاز داشته باشند.

 

تم های چند منظوره در مقابل تم های طاقچه

 

یک تم چند منظوره کاربردها و سوله های مختلفی را ارائه می دهد. معمولاً شامل چندین برنامه افزودنی، ویجت‌ها و صفحات می‌شود تا گزینه‌های بیشتری را برای کاربران برای سفارشی کردن سایت‌ها، صرف نظر از بخش آنها، ارائه دهد.

دو مورد از محبوب ترین تم های موجود در این دسته Neve و Divi هستند.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 4

 

آنها نه تنها برای یک موضوع وبلاگ یا نمونه کارها بلکه برای یک موضوع WooCommerce نیز به دلیل ویژگی های خاص خود عالی هستند.

در همین حال، یک موضوع طاقچه اغلب صنایع یا موضوعات خاصی را هدف قرار می دهد، مانند وبلاگ ها و سایت های سرگرمی یا تجارت الکترونیک.

ویژگی‌ها یا انتخاب‌های سفارشی‌سازی در تم‌های خاص معمولاً به اندازه تم‌های چند منظوره نیستند، اما الزامات دقیقی برای نیازهای خاص شما دارند.

Personalias یک نمونه عالی از این دسته است. این تم وبلاگ یک طراحی مینیمال و زیبا با تصویر قهرمان، طرح بندی شبکه ای و نوار کناری برای نظرات و پست های اخیر ارائه می دهد.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 5

 

تم های والدین در مقابل تم های کودک

 

تم والد به یک تم کامل شامل تمام فایل های قالب وردپرس مورد نیاز اشاره دارد.

در همین حال، یک طرح زمینه کودک ویژگی‌های اصلی و ظاهر تم والد را به ارث می‌برد، اما به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد آن را بدون تغییر تم والد تغییر دهند.

توسعه دهندگان پوسته وردپرس به شما می گویند که آیا یک تم در توضیحات یک تم کودک است یا خیر و مانند مثال زیر آن را در نوار کناری برچسب “این یک تم کودک از X است” می زنند.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 6

 

تم های سفارشی

 

تم سفارشی یک راه عالی برای دستیابی به ظاهر و عملکرد منحصر به فرد، مانند انیمیشن و ادغام سه بعدی است. اغلب برای وب سایت های خاص مانند فروشگاه های آنلاین مناسب است.

عوامل متعددی مانند جدول زمانی پروژه و مکان توسعه‌دهنده می‌توانند به هزینه تم سفارشی کمک کنند. با این حال، قیمت می تواند از 1750 دلار برای یک تم سفارشی استاندارد تا 25000 دلار برای یک پروژه با ویژگی های پیچیده شروع شود.

 

چگونه یک قالب وردپرس انتخاب کنیم؟

 

در اینجا مواردی است که هنگام انتخاب تم مناسب برای سایت وردپرس خود باید به آن توجه کنید:

 

1. نیازهای خود را درک کنید

 

اولین قدم در انتخاب یک پوسته وردپرس ایده آل، تصمیم گیری در مورد هدف وب سایت است، خواه یک وبلاگ ساده، یک نمونه کار دیجیتال یا یک فروشگاه آنلاین باشد.

هر کدام از آنها به ویژگی ها و طرح بندی های مختلفی نیاز دارند. به عنوان مثال، یک نمونه کار عکاسی ممکن است برای جذب مشتری نیاز به چیدمان گالری و انیمیشن داشته باشد، در حالی که سایت های محتوا محور ممکن است با طراحی مینیمالیستی بهتر باشند.

یک لیست علاقه مندی از آنچه می خواهید در سایت خود قرار دهید ایجاد کنید. برخی از ویژگی هایی که باید در قالب وردپرس پیدا کنید عبارتند از:

 • ویجت های رسانه های اجتماعی
 • دسترسی
 • پشتیبانی از ترجمه
 • فرم تماس در صفحه اصلی
 • بخش نظرات یا انجمن
 • سازگاری با تجارت الکترونیک

در مرحله بعد، گزینه های طراحی سایت مورد نظر خود را فهرست کنید، مانند سبک های چیدمان و ویرایشگر. بسیاری از قالب‌های وردپرس قابل تنظیم هستند، اما توصیه می‌کنیم برای فرآیند توسعه سریع‌تر، تم‌هایی را انتخاب کنید که تصویر برند شما را منعکس کند.

یک نکته عالی این است که سایت های آزمایشی قالب وردپرس را بررسی کنید. اگر تصمیم به تم های رایگان دارید، روی پیوند صفحه اصلی تم در فهرست رسمی کلیک کنید. سپس بر روی دکمه View Demo Sites کلیک کنید. توجه داشته باشید که در وب سایت های دیگر این دکمه می تواند نام دیگری داشته باشد.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 7

 

در اینجا، می توانید تخمین بزنید که سایت وردپرس شما چگونه به نظر می رسد زیرا حاوی محتوای آزمایشی، از جمله طرح بندی صفحه، ویجت های سفارشی و پشتیبانی از افزونه است.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 8

 

همچنین، وب‌سایت‌های وردپرس موجود و ویژگی‌های آن‌ها را که دوست دارید فهرست کنید، سپس از ابزاری مانند What WordPress Theme Is That استفاده کنید؟ برای اینکه بفهمید از کدام تم و افزونه های وردپرس استفاده می کنند.

 

2. گزینه های سفارشی سازی را بررسی کنید

 

گاهی اوقات، کاربران ممکن است یک تم مناسب برای برند خود پیدا کنند، اما همچنان بخواهند آن را بیشتر سفارشی کنند تا مطمئن شوند که هر صفحه شخصیت آنها را نشان می دهد.

یکی از راه‌های بررسی سفارشی‌سازی یک تم این است که تم وردپرس را نصب کنید، به Appearance -> Themes در داشبورد وردپرس بروید و روی پیش‌نمایش زنده کلیک کنید.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 9

 

پس از آن، باید داشبورد Customizer Theme WordPress و ویژگی های سفارشی سازی تم را در نوار کناری سمت چپ مشاهده کنید.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 10

 

کاربران پیشرفته می توانند از گزینه های سفارشی سازی جامع تری استفاده کنند زیرا می توانند فایل های تم وردپرس را از قسمت مدیریت با استفاده از ویرایشگر تم تغییر دهند.

بازدید از وب سایت موضوع نیز یک راه عالی برای یادگیری در مورد گزینه های شخصی سازی موجود است. برای مثال، Botiga ویژگی‌های طراحی خود را در وب‌سایت خود فهرست می‌کند و طرح‌هایی را که برای نسخه‌های رایگان و ممتاز در دسترس هستند، فهرست می‌کند.

برخی از تم های محبوب وردپرس مانند تم های Themify و Divi دارای سازندگان تم داخلی هستند، بنابراین برای همسویی و درک بهتر گزینه های سفارشی سازی، این ابزارها را بررسی کنید.

 

3. سئو را در نظر بگیرید

 

یک موضوع وردپرس می تواند بر عملکرد وب سایت، از جمله ثبات و سرعت، که برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) حیاتی است، تأثیر بگذارد.

بنابراین، از انتخاب یک تم پف کرده که دارای ویژگی ها و کدها است خودداری کنید. یک تم غنی از ویژگی ممکن است جذاب باشد، اما می تواند سرعت وب سایت را کند کند.

به دنبال برچسب‌های «آماده سئو» یا مشابه در توضیحات تم بگردید تا مطمئن شوید که موضوع سئو پسند است.

مراقب تمی باشید که فهرستی عظیم از افزونه‌های همراه و قالب‌های از پیش ساخته ارائه می‌دهد، زیرا اینها می‌توانند نفخ ایجاد کنند. اطمینان حاصل کنید که می توانید موارد غیر ضروری را غیرفعال کنید تا از کند شدن سایت وردپرس خود جلوگیری کنید.

با نصب تم در سایت خالی خود و با استفاده از ابزار تست سرعت مانند GTmetrix یا Pingdom Tools، اطلاعات را دوباره بررسی کنید تا اندازه صفحه را بررسی کنید. برخی از تم ها همچنین نحوه عملکرد آنها را در ابزار تست سرعت در وب سایت های رسمی خود نشان می دهند.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 11

 

به طور متوسط، تم های سبک وزن دارای اندازه صفحه 600 کیلوبایت با حدود 20 درخواست HTTP برای نصب جدید هستند.

از طرف دیگر، سایت آزمایشی تم را آزمایش کنید و مطمئن شوید که وزن صفحه حدود 2080 کیلوبایت است – اندازه متوسط خوب برای یک صفحه وب.

 

4- پاسخگویی را در اولویت قرار دهید

 

گوگل دوستی تلفن همراه را عاملی مهم در رتبه بندی می داند زیرا بیش از 90 درصد از کاربران جهانی با استفاده از دستگاه های تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارند. بنابراین، استفاده از یک تم واکنش گرا برای جذاب و کاربردی کردن سایت شما در دستگاه هر کاربر ضروری است.

بسیاری از توسعه دهندگان قالب وردپرس می گویند که تم های آنها برای موبایل مناسب است، اما توصیه می کنیم اطلاعات را دوباره بررسی کنید. برای انجام این کار، نشانی وب سایت نمایشی یک طرح زمینه را در تست موبایل دوستانه Google کپی و جایگذاری کنید.

یک جایگزین، استفاده از ابزار توسعه دهنده کروم است. به سادگی روی سایت دمو کلیک راست کنید، Inspect را انتخاب کنید و بعد صفحه نمایش ترجیحی را انتخاب کنید یا آن را به صورت دستی با استفاده از دسته ها تنظیم کنید.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 12

 

یک تم پاسخگو به کاربران کمک می کند:

 • متن را بدون بزرگنمایی یا کوچکنمایی بخوانید.
 • صفحه را بدون هیچ گونه پیمایش افقی پیمایش کنید تا کل محتوا را ببینید.
 • به راحتی به بخش های دیگر دسترسی پیدا کنید.

 

5. از سازگاری افزونه و مرورگر اطمینان حاصل کنید

 

در حالی که تم ها به جذابیت بصری وب سایت کمک می کنند، افزونه ها قابلیت هایی را اضافه می کنند. بنابراین، برای جلوگیری از مشکلات سازگاری، افزونه‌هایی را برای پشتیبانی از تم پیدا کنید.

توضیحات تم و وب سایت رسمی آن را بررسی کنید یا برای اطلاع از جزئیات با توسعه دهنده تماس بگیرید.

بسته به نوع وب سایت شما، برخی از افزونه های محبوب و مفید عبارتند از:

 • AIOSEO – یک افزونه SEO برای اضافه کردن توضیحات متا و کلمات کلیدی و بررسی عملکرد سئو برای کل سایت.
 • WooCommerce – یک افزونه تجارت الکترونیک وردپرس برای صاحب یک کسب و کار آنلاین.
 • WPForms – یک فرم ساز برای ایجاد فرم های تماس، سفارش و نظرسنجی.

انواع وب سایت های خاص ممکن است به افزونه های دیگری نیز نیاز داشته باشند. به عنوان مثال، یک وبلاگ نویس مواد غذایی به یک افزونه دستور غذا نیاز دارد، و یک وبلاگ نویس سفر می تواند یک افزونه نقشه برداری را ضمیمه کند.

بعد، ببینید آیا قالب وردپرس با مرورگرهای مختلف سازگار است یا خیر. سایت نمایشی تم را در چندین مرورگر محبوب مانند مایکروسافت اج و گوگل کروم باز کنید تا از عملکرد و ظاهر خوب آن مطمئن شوید.

یا از یک بررسی کننده سازگاری مرورگر مانند Browsershots استفاده کنید.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 13

 

6. بودجه خود را محاسبه کنید

 

داشتن یک تم ممتاز الزامی نیست زیرا بسیاری از گزینه های رایگان در دسترس هستند. هر دو نوع تم دارای مزایا و معایب هستند، بنابراین هنگام تصمیم گیری در مورد یکی، نیازها و بودجه خود را در نظر بگیرید.

یک تم رایگان ممکن است برای کاربرانی که تازه شروع کرده اند مناسب باشد.

با این حال، توصیه می کنیم اگر از تم های رایگان استفاده می کنید، برای ایمنی به مدیر قالب رسمی وردپرس پایبند باشید. همچنین بسیار مهم است که بررسی کنید آیا توسعه دهندگان در انجمن وردپرس فعال هستند یا اسنادی را ارائه می دهند تا به شما در کشف گزینه های سفارشی سازی تم یا عیب یابی مشکلات کمک کنند.

در همین حال، یک فروشگاه آنلاین یا یک سازمان بزرگتر می‌تواند از یک تم پولی استفاده کند و از ویژگی‌های سفارشی‌سازی و پشتیبانی شخصی‌شده آن نهایت استفاده را ببرد.

 

7. با بررسی ها و انتشارات به روز باشید

 

هنگامی که در مورد یک موضوع تصمیم گرفتید، رتبه بندی ها را بررسی کنید و قبل از فعال کردن آن، نظرات را بخوانید.

برای یک تم رایگان در دایرکتوری وردپرس، توصیفات را در صفحه فهرست تم پیدا کنید و در بخش رتبه‌بندی مشاهده همه را انتخاب کنید.

 

 

تم وردپرس چیست؟ 14

 

به طور مشابه، هنگام انتخاب یک موضوع ممتاز، نظرات کاربران را بخوانید. به طور کلی، می‌توانید آن‌ها را در پایین صفحه تم یا نوار کناری یک بازار تم پیدا کنید.

آخرین تاریخ به روز رسانی موضوع نیز جنبه مهمی است که باید در نظر گرفته شود. حتی اگر یک موضوع به خوبی کدگذاری شده باشد، ممکن است پر از کدهای قدیمی باشد و اگر آخرین به روز رسانی چند سال پیش باشد، دارای آسیب پذیری های امنیتی باشد.

استانداردهای کدنویسی و امنیتی دائماً در حال تغییر هستند. به همین دلیل است که باید اطلاعات بخش آخرین به‌روزرسانی را در صفحه فهرست تم بررسی کنید و فقط مواردی را انتخاب کنید که در شش ماه گذشته به‌روزرسانی شده‌اند. قدیمی تر از آن ممکن است در حال حاضر در برابر اشکالات آسیب پذیر باشد و با آخرین نسخه وردپرس ناسازگار باشد.

برای یک تست امنیتی عمیق تر، سایت نمایشی طرح زمینه را با استفاده از افزونه بررسی تم یا یک برنامه افزودنی Chrome مانند Guardio Protection بررسی کنید. این ابزارها می توانند بدافزار، کدهای مخرب و نرم افزارهای قدیمی را در وب سایت شناسایی کنند.

 

نتیجه

 

یک پوسته وردپرس یک ساختار اساسی برای ظاهر و احساس کل یک وب سایت ارائه می دهد. کاربران می توانند با استفاده از یک سفارشی ساز از طریق داشبورد وردپرس یا صفحه سازهای اضافی، عناصر خاصی از جمله طرح و فونت را تغییر دهند.

در حالی که مضامین وردپرس بر کل وب سایت شما تأثیر می گذارد، قالب ها فقط بر روی طرح بندی یک صفحه تأثیر می گذارند.

تم های زیادی وجود دارد که نیازهای متعدد، نقاط قیمت و جایگاه ها را پوشش می دهد. به طور کلی، تم های رایگان وردپرس نصب آسان هستند اما از نظر عملکرد محدود هستند و تم های ممتاز ویژگی های پیشرفته تری را با قیمت های بالاتر ارائه می دهند.

انتخاب یک موضوع می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور با گزینه‌های فراوان باشد، بنابراین این هفت جنبه را در طول فرآیند در نظر بگیرید:

 • نیازها و نوع وب سایت شما
 • گزینه های سفارشی سازی
 • سئو
 • پاسخگویی
 • سازگاری با مرورگر و افزونه
 • قیمت
 • بررسی ها و آخرین تاریخ به روز رسانی

اکنون که مفهوم اساسی قالب وردپرس را می‌دانید، قالب مناسب برای سایت خود را پیدا کنید و از همین امروز سفر توسعه را شروع کنید. اگر سوالی دارید، دریغ نکنید که آنها را در بخش نظرات زیر مطرح کنید. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *